Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda istasyonlar ortaya çıkıyor

Anadolu Yakası'nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor.

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda istasyonlar ortaya çıkıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Anadolu Yakası'nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor. Hattın tünel kazılarında sona yaklaşılırken, istasyonlardaki çalışmalar da hız kazandı.

İstasyon çalışmaları sırasında çalışmaların aksamaması ve trafik akışının etkilenmemesi için ''Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi'' hazırlandı. Projeye göre; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi'nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 14 Temmuz 2013 tarihinden itibaren taşıt trafiğine kapatılacak.

İstanbulluların rahat, konforlu ve ekonomik ulaşımlarını sağlayan raylı sistemlerin uzunluğu, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro Hattıyla birlikte 124,4 kilometreye ulaştı.

Son 9 yılda %176 oranında artan raylı sistemler uzunluğunu daha da artıracak olan ve Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak olan metro hattının 17 noktasında, 1520 personelle çalışmalar devam ediyor.

Uzunluğu 20 km olan ve 16 istasyondan oluşan metro hattında, 4 TBM makinesiyle bugüne kadar toplam 411.900 m3 kazı yapıldı.

Anadolu Yakası'nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor.

İSTASYONLAR BELİRGİNLEŞİYOR

2015 yılında tamamlanması planlanan hatta yer alan Ümraniye ve Çarşı İstasyonları, 12 Haziran 2013 tarihinde yerin 24 metre altında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle birleştirilmişti.

Hattın önemli istasyonlarından biri olan Bağlarbaşı (Altunizade) İstasyonu'nda da çalışmalara başlanıyor.İstasyonunyapımı sırasında trafiğin olumsuz etkilenmemesi ve çalışmaların aksamaması için 2 etaptan oluşan Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.

Projenin 1.etap kapsamında; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi'nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 18 ay taşıt trafiğine kapatılacak. 2.etap kapsamında ise; Nuh Kuyusu Caddesi'nin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü tamamen, Tophanelioğlu Caddesi'nin bir bölümü ise 12 ay kısmen taşıt trafiğine kapatılacak.

1.Etap Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;

- Nuh Kuyusu Caddesinin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü çift yönlü trafiğe açılacak.

- Nuh Kuyusu Caddesinden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi'ne ulaşabilirler.

- Cumhuriyet Caddesi'nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi'ne ulaşabilirler.

- Gazi Caddesi'nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi'ne ulaşabilirler.

2. Etap Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;

- D100 Karayolu yönünden gelip Nuh Kuyusu Caddesi'ne devam etmek isteyen araçlar,Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi'ne ulaşabilirler.

- Gazi Caddesi'nden gelip Nuh Kuyusu Cadde'sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi'ne ulaşabilirler.

- Cumhuriyet Caddesi'nden gelip Nuh Kuyusu Cadde'sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi'ne ulaşabilirler.


İBB


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir