AK Parti'nin İstanbul adayları

İstanbul için Ak Parti'de kıyasıya bir rekabetin olduğu ortaya çıktı...

AK Parti'nin İstanbul adayları
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

2009 yerel seçimlerinde kıyasıya bir rekabetin yaşandığı İstanbul'u AK Parti burun farkıyla CHP'den almıştı.

Kadir Topbaş yüzde 44.2 ile başkan olurken, o dönem CHP'nin adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 37'de kalmıştı. 2014'teki yerel seçimlerde İstanbul'a kimin aday olacağı şimdiden tartışma konusu. Sabah yazarı Mahmut Övür İstanbul için AK Parti'de 2'si bakan 4 ismin adının geçtiğini yazdı. Son kararı Erdoğan verecek.

İSTANBUL ADAYLARI
Çözüm süreci gündemin ilk sırasında yer aldığı için yerel seçimler henüz siyasetin ilgi alanına girmedi. Ancak bu durum, yerel seçimlere ilişkin hazırlık yapılmadığı anlamına gelmiyor. Bu açıdan şehir olarak İstanbul'da, örgüt olarak da AK Parti'de müthiş bir hazırlık var. Yeni Türkiye'nin küresel şehri İstanbul'un büyükşehir belediye başkanı olmak için daha şimdiden aday adayları işaret vermeye başladı.

GİZLİ ÇEKİŞME
Hatta adı konmamış ''gizli'' bir çekişmeden bile söz ediliyor. Kulis çalışmaları, söz dokundurmalar düzeyinde süren bu gerilimin seçim yaklaştıkça alevlenme ihtimali de hayli yüksek.

ERDOĞAN'A YAKIN BAKAN İLK SIRADA
Öne çıkan adaylara gelince... ilk sırada ilginç bir isim var: İstanbul'un Başbakan Erdoğan'dan sonra tek bakanı olan Egemen Bağış. AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, üç dönemi doldurduğu için aylar önce açık açık olmasa da İstanbul'u istediğini ima etti. Teşkilatlarla yoğunlaşan ilişkisi ve halka yönelik çalışmaları da bunu gösteriyor. Bağış'm bu çabaları ve ılımlı-liberal kimliği İstanbul'un merkezinde yer alan laik seçmenden de oy alabileceği biçiminde yorumlanıyor. Ama en büyük şansı Başbakan Erdoğan'a yakınlığı. Son dönemde Başbakan Erdoğan'ın ''yüksek yapılaşma'' nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelttiği eleştiriler de bu şansı artırıyor.


Sabah


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir