Bakan Bağış, Üsküdar'da 1 Mayıs'ı değerlendirdi

1 mayıs'ı, 1980 öncesindeki gibi kanlı bir hale getirmek istiyorlar. Bağış, muhalefet partilerini çarpık zihniyeti olmakla eleştirdi.

Bakan Bağış, Üsküdar'da 1 Mayıs'ı değerlendirdi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyeti, 1 Mayıs'ın 1980 öncesinde olduğu gibi kanlı olması için elinden geleni ardına koymadı. Her türlü provokasyonu ortaya koydu'' dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyeti, 1 Mayıs'ın 1980 öncesinde olduğu gibi kanlı olması için elinden geleni ardına koymadı. Her türlü provokasyonu ortaya koydu'' dedi.

Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyeti
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde AK Parti Üsküdar Siyaset Akademisi'nde ''Deneyim ve Vizyon Paylaşımı'' konulu derse katıldı. Programa AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve ilçe yöneticileri yoğun ilgi gösterdi. Ders öncesi basın mensuplarının İstanbul'daki 1 Mayıs olayları ile ilgili sorularını yanıtladı. Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyetinin her türlü provokasyonu ortaya koyduğunu söyleyen Bağış, ''Maalesef Türkiye'deki çarpık muhalefet zihniyeti, 1 Mayıs'ın 1980 öncesinde olduğu gibi kanlı olması için elinden geleni ardına koymadı. Her türlü provokasyonu ortaya koydu. İşçilerimizi 30 metre çukurların olduğu Taksim Meydanı'nda büyük bir sıkıntıya sokmak istedi. Ama İstanbul Emniyeti mümkün olduğu kadar vatandaşlarımızla direkt fiziksel temas kurmama çabasını ortaya koyarak, çok daha vahim olayları engelliyebilmek için muazzam bir mesai ortaya koydu. Performans ortaya koydu'' diye konuştu.

1 Mayıs'ın AK Parti tarafından işçiler için tatil ilan edildiğini hatırlatan Bağış, ''Gönül isterdi ki 1 Mayıs gerçekten emek ve işçi bayramı olsun. Gerçekten 1 Mayıs'ı işçilerimizin o tatil günlerini ki, AK Parti iktidarında kendilerine verilen bir tatildir. Kendileri için tatil günü ilan edilmiştir. Doya doya kutlasınlar, aileleriyle dinlensinler, pikniklere gitsinler, bunu bir coşkuyla kutlasınlar. Maalesef kimi çevreler işte özellikle Türkiye'nin ana muhalefet partisi, çarpık yaklaşım zihniyeti bunu tartışmalı hale getirdi. Seneye inşallah bu hataya düşülmez, gerçekten 1 Mayıs'ı ana muhalefetiyle, işçisiyle, memuruyla hep beraber kadınıyla, erkeğiyle bir emek bayramı olarak kutlar ve 1 Mayıs'ın hazzını alabiliriz'' dedi.


internethaber.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir