Köprü ve otoyol ihalesi iptal

Türkiye'nin en büyük özelleştirme ihalelerinden biri olan köprü ve otoyol ihalesiyle ilgili tartışmaları bitiren sözler Maliye Bakanlığı'ndan geldi.

Köprü ve otoyol ihalesi iptal
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Maliye Bakanlığı, köprü ve otoyol ihalesini iptal etti.

Türkiye'nin en büyük özelleştirme ihalelerinden biri olan köprü ve otoyol ihalesiyle ilgili tartışmaları bitiren sözler Maliye Bakanlığı'ndan geldi. Maliye Bakanlığı, Koç-UEM-Ülker ortaklığının 5.7 milyar dolara kazandığı köprü ve otoyolların özelleştirme ihalesinin iptal edildiğini açıkladı.

ERDOĞAN ''GELİRİ DÜŞÜK GELDİ'' DEMİŞTİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde sinyalini verdiği köprü ve otoyol ihalesi bugün Maliye Bakanlığı'nca iptal edildi. Erdoğan, aralık ayında 5.7 milyar dolara Koç, Ülker ve Malezyalı UEM ortaklığının kazandığı köprü ve otoyol ihalesinin iptal edileceğinin sinyalini vererek, ''Geliri düşük geldi. Daha yüksek beklentilerimiz var'' demişti.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA
Maliye Bakanlığı'ndan iptal ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ''Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu'', ''Pozantı-Tarsus-Mersin Otoyolu'', ''Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'', ''Toprakkale-İskenderun Otoyolu'', ''Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu'', ''İzmir-Çeşme Otoyolu'', ''İzmir-Aydın Otoyolu, ''İzmir-Ankara Çevre Otoyolu'', ''Boğaziçi Köprüsü'' ve ''Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çevre Otoyolu'' ve bunlar üzerindeki hizmet tesisleri, bakım ve işletme tesisleri, ücret toplama merkezleri ve diğer mal ve hizmet üretim birimleri ile varlıkların tek paket halinde, fiili teslim tarihinden itibaren 25 yıl süre ile İşletme Haklarının Verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca nihai pazarlık görüşmeleri 17/12/2012 tarihinde tamamlanmış olan ihalenin iptaline karar verilmiştir.''


En Son Haber


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir