CHP'den İmamlara fazla mesai desteği

CHP'nin müftü milletvekili İhsan Özkes, imamlara ek ödeme yapılması için kanun teklifi verdi.

CHP'den İmamlara fazla mesai desteği
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İmamların, diğer memurlardan farklı olarak haftada altı gün çalıştığına dikkat çeken CHP'nin müftü milletvekili İhsan Özkes, ek ödeme yapılması için kanun teklifi verdi.

CHP İstanbul Bölge Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İhsana Özkes, diğer memurlardan farklı olarak, ibadet yerlerinde görev yapan imam-vaizler ile müezzin-kayyımların haftada 6 gün çalıştığına dikkat çekerek, ek ödeme yapılmasını teklif etti. Özkes Meclis Başkanlığı'na verdiği teklifte, din adamlarında 170 lira ile 240 lira arasında ek ödeme yapılmasını istedi.

Özkes, hükümetin ''Eşit İşe Eşit Ücret'' iddiasıyla Ocak 2012'de yürürlüğe soktuğu, 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin, çalışanların fazla çalışmadan doğan haklarını gasp ettiğini belirtti. CHP'li Özkes, imam-hatiplerle müezzin-kayyımların haftada altı gün çalışmalarının, sosyal hayatlarını sınırlandıran koşullar olduğunu söyledi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir