''Başkan'' sıfatıyla anılmaya alışamadım

AK Parti Üsküdar ilçe teşkilat üyesi ve partinin MKYK üyesi olan Osman Can Üsküdar ilçe başkanlığını ziyaret etti.

''Başkan'' sıfatıyla anılmaya alışamadım
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti Üsküdar ilçe teşkilat üyesi ve partinin MKYK üyesi olan Osman Can Üsküdar ilçe başkanlığını ziyaret etti.

''Büyük Millet, Büyük Güç, Hedef 2023'' hedefiyle AK Parti 4. Olağan Kongresi 30 Eylül 2012 Ankara Arena Spor Kompleksinde büyük bir katılımla gerçekleşti.

Osman Can, AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

AK Parti Üsküdar ilçe teşkilat üyesi ve partinin MKYK üyesi olan Osman Can Üsküdar ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Üsküdar ilçe teşkilatı da 6 otobüs ile kongreye katıldı. AK Parti Üsküdar teşkilat üyesi olan Osman Can, 4. Olağan AK Parti kongresinde AK Parti MKYK üyesi oldu. Can, 9 Ekim 2012 Salı günü Üsküdar teşkilatına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Can, 'Hoca' sıfatından sonra 'başkan' sıfatına alışamadım
Üsküdar ziyaretinde bir çok konuya değinen Osman Can seçilme yaşının 18 indirilmesi gündeminden, sivil anayasa sürecine kadar, başkanlık sisteminden Türkiye'nin demokratikleşme sürecine kadar her konuya değindi. Özel konularda ise Üsküdar ilçe başkanı Sinan Aktaş ve ilçe yöneticileri ile paylaşımda bulunan Osman Can, hocalık sürecinden sonra başkanlık sıfatıyla anılmasına pek alışamadığınıda sözlerine ekledi.

Osman Can'ı Kimdi?
1968 Iğdır'da doğdu. Orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Can, Almanya'da Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Türk ve Alman Hukukunda Cumhurbaşkanının Hukuksal Konumu konulu tez ile 1997 yılında Yüksek Lisans; yine aynı üniversitede Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Anayasal Sınırları konulu tez ile 2000 yılında Doktora eğitimini tamamladı. Doktora tezi Almanya'da kitap olarak basıldı.

''Demokratikleşme Serüveninde Anayasa ve Siyasi Partilerin Kapatılması'' adlı çalışmasının ardından 16 Ekim 2006 tarihinde Anayasa Hukuku Doçenti unvanını aldı. Çeşitli üniversitelerde Anayasa Hukuku, Devlet Teorileri, Anayasa Yargısı, Temel Hak ve Özgürlükler dersleri verdi. 2002'de Türk-Alman Kamu Hukukçuları Forumunu oluşturdu ve halen Türkiye Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

2 Temmuz 2002 tarihi itibariyle Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne atanan Can, Anayasa ve Anayasa Yargısı Teorisi, Hukuk ve Siyaset Sosyolojisi ve Temel Hak ve Özgürlükler alanında akademik çalışmalar yürütmekte, bu çalışmalarını çeşitli bilimsel ve güncel hukuk dergilerinde yayınlamaktadır. Ayrıca bu yöndeki görüşlerini günlük gazetelerde kamuoyuyla da paylaşmaktadır.

Türkiye'de ve yurtdışında yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunan Can, Türk-Alman Kamu Hukukçuları Forumunun çıkardığı kitap dizisinin editörlüğünü de yürütmektedir.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir