Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Danışma Meclisi toplantısına Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Teşkilat gündemli İlçe Danışma Meclisi toplantısı 21 Eylül 2012 Cuma günü Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen danışma meclisine bakanın yanı sıra İstanbul Bölge Milletvekili Gürsoy Erol, İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve başkan yardımcıları, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bilal Bakır, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve başkan yardımcıları, meclis üyeleri, il koordinatörü ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve mahalle teşkilatı olmak üzere çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantı, divan başkanı ve AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Birim Başkanı Abdullah Ercan'ın söz almasıyla devam etti. Divan başkanı danışma meclisine ilgi gösteren teşkilat mensuplarına hem katılımlarından dolayı hem de bugüne kadar teşkilat çalışmalarında gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Açılış konuşmasını yapmak üzere AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş söz aldı ve 4.Olağan kongreden bugüne kadar ki geçen süreden sonra yeni dönemde en az eskisi kadar yoğun çalışma içerisine girileceğini, bu çalışmaların verimli geçmesi için ev ziyaretlerinin yanı sıra 47000 kişiye telefonla ulaşıp anket metodları kullanılarak fikirlerinin alındığını beyan etti. Yeni atanan gençlik kolları başkanı Bilal Bakır'a yeni görevinde başarılar dileyerek sözü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya bıraktı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Danışma Meclisi toplantısına Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı

Mustafa Kara sözlerinde sosyal belediyeciliğin öncüsü olarak Üsküdar Belediye Başkanlığı'nın olimpiyat şampiyonu çıkararak farkını bir kez daha ortaya koyduğunu vurguladı.

İstanbul Bölge Milletvekili Gürsoy Erol söz aldı ve hükümetimizin yapmış olduğu bazı değişikliklerin önemine değinerek AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'na göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer kürsüye geldi ve gündemdeki eğitim politiklarına ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. Öne çıkan başlıklar kısaca şöyle idi;

''Türkiye çapında 42 bin okulumuzu gözden geçirip, hangi okulların, hangi kategoride olacağını belirledik.

Önümüzdeki yıldan sonra SBS'yi ''MEB'i imtihan etmek için'' yapmaya başlayacağız!

Hiçbir çocuğumuzu İmam Hatip okuluna gitti veya gitmedi diye ayıramayız. Asla böyle bir şey yapmadık.

İlk defa söylüyorum ortaokul seviyesinde 120 bin çocuğun imam hatibe gideceğini tahmin etmiştik.%100'e yakını kayıt yaptırdı.

Mahalle baskısı olmasın diye videolar hazırlayıp, seçmeli derslerle ilgili eğitimler verdik. Tercih imkanı sunduk. 21 farklı branşta seçimlik ders veriyoruz. Eğitim sisteminin demokratikleşmesi ve belirginleşmesinin en önemli özelliğidir.

İlk defa burada seçimlik derslerle ilgili bilgiler paylaşacağım. 1 milyon 217.406 çocuğun 466.357'si matematik uygulamaları dersini seçmiş. 380.320'si yabancı dil, 378.419'u Kur-an'ı Kerim'i seçmiş. 249.058'i Siyer dersini seçmiş, 219 bin çocuğumuz spor eğitimini seçmiş. 205.544 çocuğumuz okuma becerileri dersini seçmiş. Zeka Oyunları: 107 bin, Görsel sanatlar 77.900, müzik 55.000, Kürtçe 20.471 (4 bin'i Diyarbakır'da).''

Konuşmasını tamamlarken çocuklar ve Türkiye için 2023'te dünya ile rekabet edebilir hale getirebilecek değişiklikler yapıldığını vurgulayarak kendilerine verilen desteğin boşa çıkmaması için uğraşıldığını belirtti ve danışma meclisini düzenleyen AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'na teşekkür etti.

Danışma meclisi AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş'ın kapanış konuşması ile son buldu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir