Üsküdar'a, Jüri Özel Ödülü verildi

Marmara Belediyeler Birliği tarafından verilen ve adı ''Altın Karınca'' olarak değiştirilen Örnek Belediyecilik Proje Yarışması sonuçlandı.

Üsküdar'a, Jüri Özel Ödülü verildi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yerel yönetimler konusunda Türkiye'nin sayılı ödüllerinden olan ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından verilen ve adı ''Altın Karınca'' olarak değiştirilen Örnek Belediyecilik Proje Yarışması sonuçlandı.

Yarışma sonunda Üsküdar Belediyesi, Yapı İşleri Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri kategorisinde ''Geçmişten Geleceğe Yaşayan Üsküdar Projesi'' ile Jüri Özel Ödülü'nü kazandı. Ödülü, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Marmara Boğazı Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe'nin elinden aldı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kırılan Altın Karınca yarışması kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya projesi olduğu halde gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle toplam 203 seçkin proje finallere kaldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi, Yapı İşleri Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri kategorisinde ''Geçmişten Geleceğe Yaşayan Üsküdar Projesi'' ile Jüri Özel Ödülü'nü kazandı.

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ın Bilim Kurulu Başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu ''Altın Karınca'' yarışmasında 66 proje ödüle layık görüldü.

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'da yer alan; halkın dini, sosyal, ekonomik ve kültürel gereksinimlerini karşılayan, yapıldıkları dönemin mimari ve sanat anlayışlarını yansıtan anıtsal yapılar ile kent ve çevre kimliğine katkıda bulunan ve yöresel yaşam biçimini yansıtan korunması gerekli sivil mimarlık örneklerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak ''Geçmişten Geleceğe Yaşayan Üsküdar Projesi'' ile Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir