MHP'li Halaçoğlu: Misyoner taktiğidir

MHP'li Yusuf Halaçoğlu, ABD'li diplomatların Üsküdar Belediyesi'nin organisazyonunda yaptıkları iftar şovu için, ''Tarihimizde de misyonerler Ricciardone'nin yaptıklarını yaptı''

MHP'li Halaçoğlu: Misyoner taktiğidir
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

MHP'li Yusuf Halaçoğlu, ABD'li diplomatların Üsküdar Belediyesi'nin organisazyonunda yaptıkları iftar şovu için, ''Tarihimizde de misyonerler Ricciardone'nin yaptıklarını yaptı. İslam dünyasının yumuşak karnı bu...''

Bu bir Amerikan oyunu
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, ABD'li diplomatların Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın organizasyonuyla yaptıkları iftar şovuna tepki gösterdi. Halaçoğlu, ''Bu ABD'nin normal politikası. Bugün başlamadı bu. Bir oyun oynanıyor. Bu oyun Türkiye'nin bir şekilde bölgesinde tek kalmasına da yönelik bir oyun olarak ortaya çıktı sonuçta'' dedi. Yusuf Halaçoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Müslümanları katlettiler
''Önceden herkes yeni Osmanlıcılık projesi olarak düşünüyordu. Oysa ki tam tersi oldu.  Bugün gelişen olaylara bakacak olursak, Suriye ile, Irak ile, İran ile düşman Azerbaycan'ı küstürmüş, Rusya ile düşman her tarafını küstürmüş yani kurulacak olan olası bir Avrasya Birliği içerisinde Türkiye'nin yer alması bu yönetim ile en azından mümkün görünmüyor. Türkiye burada kendi kendine politikasını geliştirmesi gerekirken, ABD ile birlikte politika geliştiriyor. Sonuçta da Türkiye bölgesinde tek kaldı. ABD Türkiye'deki parasını çekerse ekonomimiz AB'deki sıkıntılı ülkeler gibi olacak diye düşünüyor. Akdeniz'e kadar inecek bir Kürt devletinin kurulmasını düşünebiliyor belki ama sadece o kadar düşünebiliyor, bunu da devam ettirmek istiyor.'' MHP'li Halaçoğlu, ''Genelde geçmiş dönemde de gelen misyonerlerin bir çoğu Ricciardone'nin yaptıklarını yaptılar. İslam dünyasının en yumuşak karnı biliyorsunuz karşısındaki insanın Müslümanlığa olan yakınlığını hissettiğinde hemen her şeyi unutur. Dolayısıyla bu pozisyon sebebiyle adamlar bunu kullanıyorlar ve devam ettiriyorlar'' diye konuştu. Yusuf Halaçoğlu, ''Irak'ta Müslümanların katledilmesine kim sebep oldu? ABD, İngiltere ve destekçileri. Afganistan'da, Hindistan'da, Libya'da, Tunus'ta, Mısır'da şimdi Suriye'de. Kim şimdi İran'ı tehdit ediyor, ABD. Bir taraftan da Türkiye'de sadece bir Ramazan iftarına katılması, meddaha katılması bunun fikrinin bu olduğunu göstermez ki. Bunu anlamak için de insanların biraz mantıklarını kullanması gerekiyor. Sadece ilk görüntü neyse ona kanıp gider. Hükümet ne yapıyor kilise açıyor, Metropolit atıyor. İnsanlar bunu görmüyor'' ifadelerini kullandı.

İki yüzlülük
CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, ''Amerika Büyükelçisinin iftar çadırında vatandaşa yemek dağıtması, meddahlık gösterisi yapması iki yüzlülüktür'' dedi. Tayan, ''Bu hareketler bugünkü iktidarın her hareketinin Amerika'nın taşeronluğu altında yapıldığının kanıtıdır. AKP iktidarı Amerika'nın taşeronudur. Yapılanlar da bunun göstergesidir. İçten değildir, samimi değildir, tutarlı değildir. Tamamen Ortadoğu'da Amerika'nın menfaatlere doğrultusunda politika yürütülmektedir. İftar çadırındaki bu ikiyüzlülük samimiyetsizlik onları suçüstü yakalamaktır'' diye konuştu.


internetajans.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir