İstanbul'a 100 modern otobüs daha...

Kadir Topbaş, İstanbul'da 100 yeni İETT otobüsünün daha hizmete gireceğini, hedeflerinin otobüslerdeki sıkışıklığı tamamen ortadan kaldırmak olduğunu açıkladı.

İstanbul'a 100 modern otobüs daha...
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Brezilya dönüşü basın mensuplarına açıklamalar yapan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'da 100 yeni İETT otobüsünün daha hizmete gireceğini, hedeflerinin otobüslerdeki sıkışıklığı tamamen ortadan kaldırmak olduğunu açıkladı.

Hedef sıkışık otobüs devrini kapatmak...
İstanbul trafiğine 100 İETT otobüsünü daha devreye sokacaklarını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, ''Cuma günü basınımızla birlikte yeni otobüslerimizi bir törenle İstanbul trafiğine devreye sokacağız. Toplu taşımada son derece önemli adımlar atıyoruz. Özellikle lastik tekerli ulaşım araçlarında ciddi atılımlar yapmaktayız'' dedi.

''Önümüze koyduğumuz bir hedef var'' diyen Başkan Topbaş, 3 bin civarında halk otobüsü ile İETT otobüsleri ve Otobüs A.Ş.'nin otobüs sayısını arttırması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Topbaş, ''Artık otobüslerdeki o sıkışıklığın gerilerde kalmasını arzu etmekteyiz. Tabi bunun için zamanla yarıştığımızı da özellikle ifade etmek istiyorum. İhalelerimiz başarılı geçtikçe modern, klimalı, konforlu ve dezavantajlı vatandaşların da kullanımına uygun otobüslerimizin sayısı da artacaktır. Zaten metro inşaatlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor'' şeklinde konuştu.

Köprülerdeki bakım mecburi...
Haliç Köprüsü ve Fatih Sultan Köprüsü'ndeki bakımların mecbur kalındığı için yapıldığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, ''Ben İstanbulluları bu konuda hassasiyete davet ediyorum. Bu konuda anlayış göstereceklerini inanıyorum. Yapmamız gereken şeyler bunlar. Açık bir şekilde ifade edeyim ki İstanbul trafiğindeki toplu taşıma kullanımı giderek artmaktadır. İstanbullulara toplu ulaşım araçlarını tavsiye ediyorum'' diye konuştu.

Deniz ulaşımı da alternatif...
Kadir Topbaş, İstanbul'da denize en iyi şekilde kullanmak üzere gerekli yatırımları yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu; ''Tabi deniz ulaşımında yolcu taşıma da belli bir seviyeyi geçemiyoruz. 6 bin, 8 bin kişiyi geçemiyorsunuz. Ama trafiğin sıkışık olduğu saatlerde, karayolunda beklemeyerek, vatandaşlarımızın deniz ulaşımını seçmesi onlar için ve İstanbul trafiği için çok daha yerinde olacaktır. Bizim şehir hatlarımız bu konuda çalışmalarını yoğunlaştırdı. İDO'da inanıyorum ki çalışmalarına destek veriyor. Ve İstanbullular da deniz tercih ediyorlar. Tabi yazın da gelmesiyle insanlarımızın deniz ulaşımını tercih etmesini de bizler öneriyoruz.''


İBB.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir