İstanbul'da kişi başına bir lale düşüyor!

Festivalin maliyeti 450 bin TL; dikilen 11 milyon 650 bin lalenin maliyeti ise 1 milyon 48 bin 500 TL oldu.

İstanbul'da kişi başına bir lale düşüyor!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 7. İstanbul Lale Festivali maliyetinin 450 bin TL, kente 11 milyon 650 bin lale dikildiğini, bunun dikim maliyetinin ise 1 milyon 48 bin 500 TL olduğunu bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sorduğu sorulara cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Üzeyir Çakır, dikilen lalelerin ömrünün yaklaşık 3 hafta; bu sürenin erken ve geç açan lale türlerinin kombinasyonlarıyla toplamda 1,5 ayı bulduğu kaydetti.

1 adet lale soğanının dikim maliyeti 0,09 TL olduğunu, sökümü için ayrıca bedel ödenmediğini ifade eden Çakır, toplamda 2012 yılında 11 milyon 650 bin adet lale soğanı dikildiğini, bu lalelerin toplam dikim maliyetinin 1 milyon 48 bin 500 TL olduğunu bildirdi.

Çakır, 7. İstanbul Lale Festivali etkinlikleri kapsamında ortaya çıkan maliyetin ise 450 bin TL olduğunu kaydetti.


sondevir.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir