Sinan Vardar'ın sele kapılmasını Meclis'e taşındı

Sezgin Tanrıkulu, 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Sinan Vardar'ın sele kapılmasını Meclis'e taşıdı.

Sinan Vardar'ın sele kapılmasını Meclis'e taşındı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Sinan Vardar'ın sele kapılmasını Meclis'e taşıyarak, ''Sinan Vardar'ın yaşam savaşı vermesinin hesabı sorulacak mıdır?'' diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Üsküdar'da sele kapılan 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Sinan Vardar'ın hastanede yaşam savaşı verdiğini belirten Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

''Sağanak yağış uyarılarının sürekli olarak yapılmasına rağmen yaşanan bu üzücü olayların önüne geçilmesi adına Bakanlığınızca yaptırımlar gerçekleştirilecek mi?

8 yaşında hayatının en güzel zamanlarında hayat mücadelesi veren Sinan Vardar'ı bu duruma sürükleyen ilgililer hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Başlatılmadı ise başlatmayı düşünüyor musunuz?

Üsküdar Belediyesi tarafından su tahliye kanallarının açık bırakılması durumunda belki de böyle bir üzücü olay yaşanmayacaktı. Üsküdar Belediyesi'nin geçen hafta gerçekleşen sağanak yağışlara karşı aldığı önlemler nelerdir?

Geçtiğimiz hafta yaşanan sağanak yağışlar sırasında Sinan Vardar'ı hayat mücadelesi vermeye zorlayan benzeri olaylar yaşanmış mıdır? Yaşanmış ise hangi il ve ilçelerde yaşanmıştır?

Doğal afetler konusunda maalesef alınacak önlemler afeti yaşadıktan sonra, aile ocaklarına üzüntü düştükten sonra konuşulmaya başlanmaktadır. Sel ve benzeri doğal afetler sonucu yurttaşlarımızı kaybetmekte ve maalesef sorumlulara bunun hesabı sorulmamaktadır. Bakanlığınızca şu zamana kadar bu tür üzücü olaylara yönelik net bir çalışma olmamasından dolayı yaşananları sizde kader olarak mı değerlendiriyorsunuz?

Sinan Vardar'ın yaşam savaşı vermesinin hesabı sorulacak mıdır? Yoksa 8 yaşında bir çocuk dışında benzeri olay yaşanmadı denilerek ucuz kurtulduk yorumlarınıza mı muhatap olacaktır?''


gercekgundem.com


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir