Metrobüs hattında otobüs sayısı artacak

İstanbul'da toplu taşımadan sorumlu yetkililer, kentteki ulaşıma dair sorunları ve öngörüleri Mimar ve Mühendisler Grubu'nun düzenlediği toplantıda ele aldı.

Metrobüs hattında otobüs sayısı artacak
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlıoğlu, Avcılar-Söğütlüçeşme metrobüs güzergâhında 315 araç ile 4 hatta 24 saat taşıma hizmeti verdiklerini belirterek, ''1300 yeni otobüs filosu oluşturma planlarımız var'' dedi.

İstanbul'da toplu taşımadan sorumlu yetkililer, kentteki ulaşıma dair sorunları ve öngörüleri Mimar ve Mühendisler Grubu'nun düzenlediği toplantıda ele aldı. Moderatörlüğünü MMG İnşaat Komisyonu Başkanı Murat Seven'in yaptığı ''İstanbul 2023 Toplu Ulaşım Vizyonu'' konulu panelin konuşmacıları; İETT Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hayri Baraçlı, İstanbul Şehir Hatları AŞ Genel Müdürü Süleyman Genç, İstanbul Ulaşım AŞ Genel Müdürü Ömer Yıldız ve TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedik oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu, İstanbul'da 23 milyon günlük yolcu adetine ulaşıldığını belirterek, her gün trafiğe 400 yeni aracın girdiğinin ve Asya ile Avrupa arası trafik geçişinin 1.1 milyon olduğu bilgisini verdi. Balcıoğlu, ''42 kilometrelik metrobüs hattı kurduk ve günde 610 bin kişi taşıyoruz. Metrobüs sayesinde 100 kişiden 21'i aracını park etti'' dedi.

İstanbul Ulaşım AŞ Genel Müdürü Ömer Yıldız da, 2023 yılında raylı sistemlerin toplu ulaşımdaki payının yüzde 72'ye çıkacağına işaret ederek, lastik tekerlekli sistemlerin payının yüzde 26'ya düşeceğini savundu.

TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedik ise ''Marmaray İstanbul'un ulaşım sorunlarına uzun vadeli çözüm getirecek'' açıklamasını yaptı.

Metrobüs sayısı artacak
İETT Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayri Baraçlıoğlu da, 5 bin 80 otobüs ile 585 hatta yılda 963 milyon yolcu taşıdıklarını ifade etti. İETT'nin 9 bakım onarım garajı, 5 park garajı ve 1 motor yenileme ünitesi ile İstanbul'a ve İstanbulluya hizmet verdiği bilgisini paylaşan Baraçlıoğlu, ''6 bin 249'u açık, 4 bin 555'i kapalı olmak üzere toplamda 10 bin 804 adet durağa sahibiz. Avcılar - Söğütlüçeşme metrobüs güzergâhında 315 araç ile 4 hatta 24 saat taşıma hizmeti veriyoruz. Metrobüse yurt dışından 3 ödül geldi ve 500'ü temin edilmiş olmakla birlikte 1300 yeni otobüs filosu oluşturma planlarımız var'' ifadelerini kullandı.


yenimesaj.com.tr


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir