CHP'li Tanal'dan 2B'ye itiraz.!

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal Kamuoyunda ''2B'' olarak adlandırılan ve Cumhurbaşkanlığı onayına sunulan kanun tasarının TBMM'ye iadesini istedi.

CHP'li Tanal'dan 2B'ye itiraz.!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kamuoyunda ''2B'' diye bilinen orman niteliğini yitirmiş arazilerin satışına ilişkin düzenleme, Meclis?te kabul edilerek Cumhurbaşkanı onayına sunuldu. Tasarının komisyon incelemesinde geçen hali Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yapılan görüşmelerde, AK Partinin müdahalesi ile rayiç bedelin yüzde 50?si olan satış bedeli yüzde 70?e çıkarılırken, 10 eşit taksit halinde 5 yıla yayılan ödeme süresi de kısaltıldı. Bu değişiklik ile 2B arazilerinin satış bedeli arttırılırken, ödeme süresi ve taksit sayısı azaltılmış, böylelikle ölçülülük, hak ve nesafet ilkeleri ihlal edilmiştir.

Fahiş fiyatlarla imkansız ödeme koşullarıyla düzenlenen yasanın 2B arazilerinin hak sahipleri üzerinde çok daha büyük zorluklar yaratacağı ve ödeme güçlüğü bulunan vatandaşlarımızın tapularına kavuşacağı ümidiyle yıllarca bekleyerek, sonucunda taşınmazlarını kaybetme endişesi yaratmaktadır. Hiçbir şekilde bilimsel inceleme yapılmadan yalnızca Devletin kar amacı düşünülerek çıkartılan bu yasanın onaylanmadan, daha kapsamlı ve bilimsel bir inceleme yapılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine iadesini istemek amacıyla CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal 23 Nisan 2012 tarihinde Cumhurbaşkanlığına başvurdu.


İstanbul Flash


Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3Puan Ver 3

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir