İBB Meclisi'nden Haydarpaşa Port'a onay

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Haydarpaşa Port projesinin ikinci etap planını da onayladı.

İBB Meclisi'nden Haydarpaşa Port'a onay
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Haydarpaşa ve Harem bölgesini ticari ve turistik merkez haline dönüştürmeyi amaçlayan 1/5000 ölçekli imar planı belediye meclisinden oy çokluğuyla geçti.

2011 yılında Koruma Kurulu'na gönderilen plan ikiye ayrılarak, Kadıköy bölgesine onay verilmiş; ancak Üsküdar ilçesinde kalan kısımda düzeltmeler yapılması istenmişti. 2007 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle çalışmalarına başlanan Haydarpaşa Dönüşüm Projesi'nin plan onayı Büyükşehir Belediye Meclisi'nden çıktı. 5 milyar dolarlık yatırımın planlandığı projede ekonomik kayba uğradığını belirten TCDD, Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği yazıda, arsaları üzerindeki belediye hizmet alanı ve sosyal tesis imarının değiştirilmesini istedi. Belediye İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, TCDD mülkiyetindeki arsanın imar planı turizm ve ticaret alanına alınarak ekonomik değer kazanması sağlandı. Plan nihai onay için meclise sunuldu. Belediye Meclisi, komisyondan gelen plan teklifini oy çokluğuyla kabul etti. Koruma Kurulu'na gönderilecek planın ardından proje için ihaleye çıkılacak.


Zaman


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir