Muhsin Yazıcıoğlu unutulmadı

Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da anıldı. Gülefer Yazıcıoğlu eşini anlattı

Muhsin Yazıcıoğlu unutulmadı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üç yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir anma programı ile anıldı. Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve İsmet Uçma ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın da katıldığı anma gecesinde ayrıca, aralarında BBP MKYK Üyeleri, Selim Şimşek, Fatih Güner, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Alperenler Dernek Başkanı Melih Perçin ile Yazıcıoğlu'nun yakın arkadaşları Ahmet Türk, Osman Tüfekçi gibi isimlerin de yer aldığı çok sayıda davetli hazır bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun resimlerinin de sergilendiği anma programında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ilk olarak bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mülâhazanın üstünde tutan bir anlayışla ülkemize ve milletimize büyük hizmetleri olan nadir devlet adamlarından biri olduğunu ifade etti. Mustafa Kara sözlerine şöyle devam etti.

''Yazıcıoğlu sadece bir siyasetçi değil, hizmet siyasetinin kurumsallaşmasında büyük emeği ve mücadelesi olan gerçek bir hizmet insanıydı. Merhum Yazıcıoğlu'nun hayatı ve mefkûresinin anlaşılması kadar ülkemiz ve milletimiz namına yaptığı hizmetlerinin kadar, ölümünün perde arkasının araştırılması, anlaşılması ve anlatılması da önemlidir. İnanıyorum ki bu konuda her şey yapılacak; pek çok soru işaretiyle birlikte zihnimizi kurcalayan, kalbimizi acıtan o elim kazanın sebebi aydınlatılacak, her şey açıklığa kavuşacaktır.''

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ise Muhsin Yazıcıoğlu'nun iyi bir eş, iyi bir baba ve çok iyi bir dost olduğunu belirtti. Yazıcıoğlu'nun her zaman davası için var olan bir insan olduğunu, peygamber aşığı olduğunu ve gördüğü her türlü eziyete karşın yapılanlara peygambere yapılanları düşündüğü için ses çıkarmadığını söyledi. Davası süresince hiçbir arkadaşını yalnız bırakmadığını, vatanı ve milleti için sürekli çalıştığını, davası uğruna herşeyi yaptığını belirten Gülefer Yazıcıoğlu anma gecesini düzenleyen Üsküdar Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya teşekkür etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Gülefer Yazıcıoğlu'na bir plaket hediye etti. Plaket törenin ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun 55 yıllık hayat hikayesini anlatan belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel esnasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun sesinden 28 yıl önce Mamak Cezaevi'nde yazmış olduğu ''Üşüyorum'' şiirinin okunması ise salonda duygusal anlar yaşattı.


Akşam


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir