MHP'li Torlak'tan Kentsel Dönüşüm Sorusu

MHP İstanbul Bölge Milletvekili D. Ali Torlak ''Ümraniye'nin Kentsel Dönüşüm Projesi''ni TBMM gündemine taşındı

MHP'li Torlak'tan Kentsel Dönüşüm Sorusu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

MHP İstanbul Milletvekili D. Ali Torlak ''Ümraniye'nin Kentsel Dönüşüm Projesi''ne yönelik TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

''Ümraniye'nin Kentsel Dönüşüm Projesi'' TBMM gündemine taşındı
MHP İstanbul Milletvekili D. Ali Torlak İstanbul'un büyük bir kent olması rant ve suistimalleri de beraberinde getirdiğini belirterek, her ölçekteki plan aşamaları ile kamulaştırma ve kamu arazilerinin değerlendirilmesi ve benzeri durumlarda sosyal adaleti iyi tesis etmek esas olmalıdır dedi.

Bu kapsamda Ümraniye İlçemizde bulunan bazı alanlarda yürütülecek iyileştirme, yenileme ve dönüşüm uygulamaları kapsamında 2012/2641 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın yetkilendirildiğini belirten MHP İstanbul Milletvekili D. Ali Torlak Çevre ve Şehircilik Bakanına yanıtlaması için şu soruları sordu.

1- Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında söz konusu kararnamede belirtilen mahalleler haricinde İstanbul'da çalışması devam eden başka semt veya mahalle var mıdır? Var ise isimleri nedir? Çalışmalar ne aşamadadır? Yok ise aynı durumda olan mahalle veya semtlere yönelik bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

2- 2012/2641 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ekinde yer alan mahallelerde bulunan ve mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmelerini engelleyecek her hangi bir çalışma yaptınız mı? Yaptıysanız ne tür tedbirler alacaksınız? Yapmadıysanız mağduriyetlerin yaşanmaması için bir çalışma yapacak mısınız?

3- 2012/2641 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ekinde yer alan mahallelerde nasıl bir Kentsel Dönüşüm ve yenileme projesi düşünmektesiniz? Bu mahallelere yönelik Bakanlığınızın imar uygulama planı var mıdır? Var ise detayı nedir?

4- 2012/2641 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ekinde yer alan mahallelerde kişi mağduriyetlerinin önlenmesi yanında, ''proje ve uygulama ihalelerinin açık ve şeffaflığı ile kamu menfaatinin gözetilmesi ilkesinin işlerliliği için gerekli önlemleri alacak mısınız?

5- Projenin büyüklüğü de dikkate alınarak gelinen süreçlerden, Bakanlığınızca TBMM'ye bilgi vermeyi düşünüyor musunuz?


Etik HaberPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir