Numan Kurtulmuş Çengelköy'den seslendi

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye artık NATO denilen gavur leşini üzerinden atmalıdır.

Numan Kurtulmuş Çengelköy'den seslendi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

HAS Parti İstanbul İl Divan toplantısında konuşan Has Parti Lideri Numan Kurtulmuş: ''12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın kayığına binenler, 12 Eylül'le hesaplaşamazlar, bunu gerçekleştiremezler. 12 Eylül'ün kayığı, 12 Eylül'ün siyasi sistemini devam ettirmektir''

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Üsküdar Çengelköy'de düzenlenen İstanbul İl Divanı toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bundan sonraki süreçte HAS Parti'nin siyasi duruşuna ve ortaya koymak istediği siyasete ihtiyacı olduğunu söyledi. Türkiye'nin bu güne kadar geldiği şekliyle, siyasetini bu şekliyle sürdüremeyeceğini kaydeden Kurtulmuş, ekonomik sistemini de bu şekilde sürdüremeyeceğini belirtti. Türkiye'nin sorunlarının, bundan sonra günlük meseleler halinde sürdürülüp çöp tenekesine atılmasını asla taşıyamayacağını dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'nin temel sorunlarının mutlaka çözülmesi için siyasetin yeniden yapılandırılması gerektiğini vurguladı.

Kurtulmuş, siyasete yeni bir üslubun, yeni bir muhtevanın ve yeni bir siyaset tarzının getirilmesi gerektiğini kaydederek, Türkiye'de siyasetin sorun çözmek üzerine değil, kavga etmek üzerine kurgulandığını öne sürdü. Türkiye'deki sorunları tek tek de ele alan Kurtulmuş, Has Parti'nin Dersim meselesini bir polemik konusu yapmak değil, 'gelin bu meseleyi çözelim' dediğini anlatarak, şunları söyledi: ''Türkiye'de Dersim Meselesi ile ilgili bütün arşivler açılsın. İstiklal Mahkemeleri ile ilgili bütün arşivler açılsın. Meclis'te bir araştırma komisyonu kurularak, bütün bu araştırma komisyonlarına özel yetki ve belgesi olan herkes görüşlerini bildirsin. Türkiye'de devlet zırhına bürünerek kim hata yaptıysa, kim kusur işlediyse, kim suç işlediyse bunlar tek tek ortaya çıkarılsın. Devlet de özür dilesin. Devlet özür dilerse küçülmez. Daha fazla büyür.''

Fezleke meselesinin CHP ile AK Parti arasında yeni bir polemik konusu olduğunu da dile getiren Kurtulmuş, ''Dokunulmazlıklar konusunun 2 yönü var. Bir yönü, Türkiye'de siyasi söz söyleyen hiç kimseye, 'niçin siyaseten bu sözü söyledin?' diye dokunulmasın. Tabii ki teröre bulaşmadığı sürece, tabii ki halkı isyana teşvik etmediği sürece. Her kim hangi sözü söylüyorsa söylesin. Siyasi görüşü söylediği için, hiç kimse hakkında bir siyasi suç olmasın. Sadece bir Ana Muhalefet Partisi Başkanı hakkında değil, sokaktaki seyirci Ahmet kardeşimizin hakkında da bir dokunulmazlık olsun, o da ne söylüyorsa söylesin. Gelin dokunulmazlıkların bireysel suçlarla ilgili kısmını ortadan kaldıralım'' dedi.

''HANİ 12 EYLÜL'LE HESAPLAŞACAKTIK?''
12 Eylül'le hesaplaşmak için iktidara gelen bütün partilerin, 12 Eylül ile hesaplaşamadığını savunan Kurtulmuş, şunları söyledi: ''Şunu söylüyoruz biz. 12 Eylül'le hesaplaşmak demek, sadece 90 yaşındaki Kenan Paşa'yı mahkemeye çıkarmak değildir. Tabii ki çıkarın ama ne diyecek; 'Ne ihtilali, ne yasa dışı iş yapması. Ben Anayasanın falanca maddesi, İş Hizmet Yasası'nın filanca maddesine göre devlete hizmete ettim, görevimi yerine getirdim' diyecek ve Hrant Dink davasında olduğu gibi muhtemelen mahkeme başkanı delil yetersizliğinden beraat ettirecek.

Değerli kardeşlerim, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın kayığınına binenler, 12 Eylül'le hesaplaşamazlar, bunu gerçekleştiremezler. 12 Eylül'ün kayığı, 12 Eylül'ün siyasi sistemini devam ettirmektir. Siz 12 Eylül'den yakınacaksınız ama 12 Eylül'ün getirmiş olduğu bütün siyasi sistemi olduğu gibi devam ettireceksiniz. 12 Eylül Anayasası, Siyasi Partiler Yasası, Seçim Yasası, Sendikalar Yasası duracak, 12 Eylül'ün bütün ortaya koyduğu hukuki mevzuat duracak ve siz 12 Eylül'le hesaplaşacağınızı söyleyeceksiniz. Böyle bir şey olmaz. 12 Eylül'ün kayığından inmeden, 12 Eylül'le hesaplaşmak mümkün değildir.''

AK Parti milletten Yeni Anayasa için oy aldı
Kurtulmuş, 2002'den beri AK Parti'nin sürekli olarak Anayasayı değiştirmek vaadiyle oy aldığını kaydederek, ''Ancak yeni bir anayasadan anladıkları bir kaç tane rötuşla bu süreci geçirmek. İşte HAS Parti olarak buna müsaade etmeyeceğiz'' diye konuştu.

''Türkiye NATO denilen gavur leşini üzerinden atacaktır''
Türkiye'nin dış politika konusunda düştüğü hatalara değinen ve Batı'nın iki yüzlülüğüne dikkat çeken Has Parti Lideri Numan Kurtulmuş; Türkiye 1 Mart'ta tezkereye hayır dedi ama hükümet kendi beyanıyla itiraf etmiştir ki; ABD ve müttefik ülkelerin uçakları Müslümanların üzerine Irak'a ve Afganistan'a bomba yağdırmak için binlerce sorti yapmıştır. ABD'nin utanç abidesi Guantamo kampındaki esirleri taşıyan uçaklarına bile İncirlik Üssü'nü kullandırdılar. Bu büyük bir utançtır. Bunun hesabını kimse veremez. Malatya'nın Kürecik beldesine kurulan NATO üssünün bize ne faydası olabilir Allah aşkına. Bizi kimden koruyacak.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İstanbul İl Divan toplantısını düzenlediği çengelköy sophia'da konuşma yaptı

Türkiye artık NATO denilen gavur leşini üzerinden atmalıdır. ABD Başkan adaylarından birisi çıkmış Türkiye NATO'dan çıkarılmalıdır. İslam en büyük tehlikedir açıklaması yapmış. Tabii bunu o aday kendi kafasına göre söylemiyor, birileri ona söyletiyor. Biz söyleten iradenin kim olduğuna bakmalıyız. Şimdi zannediyor musunuz ki bizim bu konuştuklarımız Meclis'te olmadığımız için takip edilmiyor. Biz bu konuşmaları yaptıktan yarım saat sonra önemli ülkenin servisleri bizim konuşmalarımızı kripto şeklinde merkezlerine iletiyorlar. Çünkü biz TBMM'de değiliz ama sözümüzü dosdoğru söylüyoruz ve eğmeden bükmeden konuşuyoruz. İşte bu yüzden HAS Parti'yi göstermemeye ve yok saymaya çalışıyor bazıları.'' dedi.

İl divan toplantısına Genel Başkan yardımcılarından Erol Erdoğan, Şeref Malkoç, Zeki Kılıçarslan ile Genel Başkan danışmanı Teoman Rıza Güneri'de katıldı.

Toplantıda, konuşmaların ardından partiye yeni katılanlara da rozetleri takıldı.


Üsküdar 34Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir