Romanlar istihdamda öncelik istiyor

Kentsel dönüşümün Sulukule'den sonra Gaziosmanpaşa ve Üsküdar'da başlayacak

Romanlar istihdamda öncelik istiyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını belirten Romanlar, istihdamda kendilerine öncelik verilmesini istedi.

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Serdar Özbayraktar, daha önce İstanbul'un merkezindeki yerlerin, şehrin varoşları olduğunu, şehir geliştikçe Romanların, merkezde kaldığını anlattı.

''Roman açılımına'' ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Özbayraktar, ''O benim Romanımı asimile edecekse, kültüründen uzaklaştıracaksa böyle bir açılım da kentsel dönüşüm de istemiyorum'' dedi.

Kentsel dönüşümün Sulukule'den sonra Gaziosmanpaşa ve Üsküdar'da başlayacağını ifade eden Özbayraktar, ''İstanbul'daki 39 ilçenin 32'sinde Roman vatandaşı yaşıyor. 32 ilçedeki vatandaşlara oturduğu yerde iyileştirme istiyoruz. Uzaklaştırmadan yerinde iyileşme yaparsa, istihdamda öncelik sağlarsa açılım yerini bulur. Diğer türlü ne açılım ne kentsel dönüşümde, hiçbir Roman federasyonu olarak olmayacağımızı taahhüt ediyoruz. Bunu da birkaç gün sonra açıklayacağız'' diye konuştu.


AAPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir