Otoyol ihalesine dünya başvurdu

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine ilgi gösteren firmaların 9 Türk, 4 Japon, 2 Rus, 1 İspanyol, 1 Avusturya ve 1 İtalyan firması olduğu bildirildi.

Otoyol ihalesine dünya başvurdu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine ilgi gösteren firmaların 9 Türk, 4 Japon, 2 Rus, 1 İspanyol, 1 Avusturya ve 1 İtalyan firması olduğu bildirildi.

İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprüyü kapsayan Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine ilgi gösteren firmaların 9 Türk, 4 Japon, 2 Rus, 1 İspanyol, 1 Avusturya ve 1 İtalyan firması olduğu bildirildi. Böylece 10 Ocak'ta yapılacak ihale için 33 firma ihale şartnamesini incelerken, 18 firma şartname alırken yarısı yabancı firmalardan oluşuyor.

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine ilgi gösteren firmaların 9 Türk, 4 Japon, 2 Rus, 1 İspanyol, 1 Avusturya ve 1 İtalyan firması olduğu bildirildi.

TÜRKİYE'NİN İKİNCİ DEV PROJESİ
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ihalesinde İstanbul Boğazı'na yapılacak 3'üncü köprü bulunduğunu söyledi. Projenin devamında Adapazarı'nı Tekirdağ'a bağlayan 414 kilometre uzunluğunda ve 5 milyar dolarlık Kuzey Marmara Otoyol Projesi yer alıyor.

Bu dev proje 421 kilometrelik İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi'nden sonra Türkiye'nin en büyük ikinci yap-işlet-devret projesi olarak biliniyor.

FİRMALAR ERTELEME İSTEDİ
Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 3. Boğaz Köprüsü'nün içinde bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi 8 Mart 2011 tarihinde ilan edilerek, yap-işlet-devret modeli ile 23 Ağustos 2011 tarihinde ihalesinin yapılacağı bildirildi. Fakat ihale şartnamesi satın alan firmaların erteleme talebi üzerine ihale tarihi 10 Ocak 2012'ye ertelendi.

YATIRIMCI BEDELİ AZALTILDI
Bu arada Karayolları Genel Müdürlüğü, projede yatırımcının kamulaştırma yükümlülüğü bedelini 950 milyon liradan önce 700 milyon liraya, ardından 400 milyon liraya çekti. Bu durumda devlet, İzmit Körfez Geçişi Projesi'nde, 400 milyon liranın aşılması halinde ek kamulaştırma maliyetini üstlenecek.


turkiyeturizm.comPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

İstanbul

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir