Bakan Mehdi Eker, Bağlarbaşı'nda açıkladı

Bakan Mehdi Eker, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde, Ak Parti Siyaset Akademisi'nde gençlere hitap ederek ''Deneyim ve Paylaşımları'' konulu bir konuşma yaptı.

Bakan Mehdi Eker, Bağlarbaşı'nda açıkladı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesinin önüne geçmek için hazırladıkları yasal düzenlemenin en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde, Ak Parti Siyaset Akademisi'nde gençlere hitap ederek ''Deneyim ve Paylaşımları'' konulu bir konuşma yaptı. Bakan Eker, burada gençlere Türkiye'nin tarım politikalarını anlattı. İktidara geldiklerinde Türkiye'nin henüz bir tarım politikası olmadığını ancak bunu kısa bir sürede oluşturduklarını kaydeden Bakan Eker, 200 uzman personelin 3 yıl çalışmasıyla Türkiye'nin tarım havzaları modelini oluşturduklarını bildirdi. Eker, bu modelle, Türkiye'nin hangi bölgesinde, hangi üründen ne şekilde verim elde edilebileceğinin belirlendiğini söyledi.

Eker, Türkiye'nin 24 milyon hektar tarım arazisine sahip olduğunu belirterek, ''Asıl mesele, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesi sorunudur. Biz bu sorunu çözmek için yasal bir düzenleme üzerinde çalışıyoruz ve bu çalışmayı kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız'' dedi. Türkiye'nin tarım politikalarını ve deneyimlerini gençlerle paylaşan Bakan Eker, katılımcıların sorularını da cevaplandırdı. Kurbanlıklar ve hayvan ithalatı ile ilgili bir soru üzerine Bakan Eker, bu yıl kurbanlık sorunu yaşanmadığını, Trakya bölgesini şap hastalığından ari bölge haline getirdikleri için sadece o bölge için bir miktar hayvan ithalatı yapıldığını söyledi.


BeyazgazetePuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir