Mustafa Çetinkaya, ''Biz Atatürk'ü anlayamadık''

CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı 10 Kasım'da ''Atatürk, Cumhuriyet ve Demokrasi'' konulu panel düzenledi.

Mustafa Çetinkaya, ''Biz Atatürk'ü anlayamadık''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
CHP Üsküdar İlçe binasında 10 Kasım akşamı düzenlenen programa konuşmacı olarak Y. Doç. Dr. Mehmet Kabasakal katıldı. Katılımın yoğun oldu panele CHP İstanbul Bölge Milletvekili İhsan Özkes, İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, parti üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Panel Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren gazetelerde yayınlanan haberlerden derlenen sinevizyon gösterisiyle başladı. Sinevizyon salondakiler tarafından beğeniyle izlendi.

Sinevizyonun ardından İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında en ilgi çekici söz ise ''Biz Atatürk'ü anlayamadık'' oldu. Çetinkaya, konuşmasına şöyle devam etti ''Atatürk kitaplara sığdırılamaz, genç kardeşlerim biz atatürk'ün askerleriyiz. Oysa Mustafa Kemal bizden asker olmamızı istemedi. Bizler üzülerek söyleyeyim ki Mustafa Kemal'in öğretmenleri olamadık. Bizler Mustafa Kemal'in mühendisi, doktoru olamadık, o çok değer verdiği köylüsü olamadık, sanayicisi olamadık. Üzülerek söyleyeyim ki biraz onun ruhu olan o bağımsızlık ruhundan olamadık. Biz Mustafa Kemal'in mühendisi, doktoru, avukatı, hakimi, sanayicisi, işçisi, köylüsü olmak zorundayız. Biraz önce Van'dan bahsettik, eğer Mustafa Kemal'i anlamış olsaydık bizim rehberimiz bilim olurdu. Bugün oturduğumuz evler tabutumuz olmazdı. Anlayamadığımız için bunları yaşıyoruz.'' dedi.


Ardından Y. Doç. Dr. Mehmet Kabasakal'ın paneli başladı. Kabasakal, panelde çok önemli konulara ışık tuttu.


Üsküdar 34 - Ziya SÜZENPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Politika

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir