Bakanlar, Üsküdar kardeş köyünü ziyaret etti

Bakanlar, Üsküdar Belediyesi'nin kardeş köy olarak yardımlarını ulaştırdığı Güveçli köyünü ziyaret etti.

Bakanlar, Üsküdar kardeş köyünü ziyaret etti
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Üsküdar Belediyesi'nin kardeş köy olarak yardımlarını ulaştırdığı ve depremde 16 kişinin hayatını kaybettiği Güveçli köyünü ziyaret etti.

Köylülerle sohbet eden bakanlar, daha sonra Üsküdar Belediyesince hizmet verilen ve köylüler tarafından Üsküdar Meydanı olarak adlandırılan bölgeye geçip vatandaşın sorunlarını dinledi. Atalay ve Eker'e Van Valisi Münir Karaloğlu ile AK Parti Van Milletvekilleri Gülşen Orhan ve Mustafa Bilici de eşlik etti.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, depremde 16 kişinin hayatını kaybettiği Güveçli köyünü ziyaret etti.

Bakan Atalay ve Eker, burada kurulan prefabrik evleri gezip vatandaşların sorunlarını dinledi. Ali Çalım isimli vatandaşın prefabrik evini ziyaret eden Beşir Atalay, yaptığı açıklamada, ''Şimdiye kadar en acil ihtiyaç çadırlardı. 40 bin civarında çadır kurduk. En geç 1 ay içinde vatandaşlarımızın çadırlardan çıkaracağız. Konteynırların ihalesini yaptık. Siparişleri verdik. Tamamlananları buraya gönderiyoruz. Erciş'te 2 ayrı çadır kent kuracağız. Erciş'te 9 bin, Van merkez köylerinde 5 bin, Van merkezde ise 2 bin 500 konteynır kuracağız. Köylerde çadır kent gibi konteynır kentler kurmak istiyorduk ancak vatandaşlarımız istemediği için herkesin konteynırını evinin önüne kuruyoruz. Su ve kanalizasyon gibi altyapıları vardır. En geç 1 ay içinde bütün köylerimize kuracağız. Van ve Erciş'te ise 1 buçuk ay içinde ailelerimiz konteynırlarına taşınacak. Bunda bir sorun yok. İhtiyaç bitene kadar kurulan çadırlar hazır bulunacak. 7 köyümüz tamamen yıkılmış. Onlara öncelik veriyoruz. Çadırlar yeterli sayıdadır.

Köylülere LCD televizyon ve fırın dağıtacağız. Ayrıca her köyde büyük sanayi tipi çamaşırhaneler kurulacak'' diye konuştu.

Bakan Mehdi Eker ise çadır ahırlar kurduklarını hatırlatarak, ''Cumartesi gününe kadar bu köyde de kuracağız. Hayvanlar için 7 köyde 250 civarında çadır kuracağız'' dedi.

Köylülerle sohbet eden bakanlar, daha sonra Üsküdar Belediyesince hizmet verilen ve köylüler tarafından Üsküdar Meydanı olarak adlandırılan bölgeye geçip vatandaşın sorunlarını dinledi. Atalay ve Eker'e Van Valisi Münir Karaloğlu ile AK Parti Van Milletvekilleri Gülşen Orhan ve Mustafa Bilici de eşlik etti.


Türkiye GazetesiPuan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Türkiye

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi :
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir