300 yıllık tarihi Ahmediye Camii yeniden ibadete açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Üsküdar Belediyesi'nin ortaklaşa başlattığı çalışma sonrası restorasyon çalışmaları tamamlanan 300 yıllık tarihi Ahmediye Camii düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.

300 yıllık tarihi Ahmediye Camii yeniden ibadete açıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Üsküdar Belediyesi'nin ortaklaşa başlattığı çalışma sonrası restorasyon çalışmaları tamamlanan 300 yıllık tarihi Ahmediye Camii 25 Mart 2022 Cuma günü düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.

300 yıllık tarihi Ahmediye Camii 25 Mart 2022 Cuma günü düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.

Açılışa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Vakıflar Genel Müdürü Başkan Yardımcısı Cem Aslanbay ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

3 yıl içerisinde restore çalışmalarını tamamladığımız tarihi Ahmediye Camii'nin ibadete açılmasının yanı sıra bünyesinde barındırdığı ve vatandaşların tüm yıl boyunca dini eğitim alabilecekleri medrese ve kütüphane de hizmete girdi.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Bugün Üsküdar Ahmediye Camii'ndeyiz. Burası İstanbul için önemli merkezi bir nokta. 300 yıllık muhteşem bir eser. Bu eseri müştemilatı ile birlikte yeniden restore ederek hizmete açmış bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Vakıf eserlerine sahip çıkmak sözle değil icraatla olur. İşte eser ortada. Son 20 yılda Türkiye'de tarihi eserleri yeniden kazandırma adına bir hamle yapıldı. Ülkemizin her yerine güzel hizmetlerde bulunuldu. Üsküdar Belediyesi olarak da bölgemizde bulunan tarihi eserleri yeniden ayağa kaldırma adına yürütülen çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz.'' şeklinde konuştu.

Yaklaşık 3 yıl içerisinde restore çalışmalarını tamamladığımız tarihi Ahmediye Camii'nin ibadete açılmasının yanı sıra bünyesinde barındırdığı ve vatandaşların tüm yıl boyunca dini eğitim alabilecekleri medrese ve kütüphane de hizmete girdi.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir