Dalğıçlar Çengelköy Sahili'nde Deniz Dibi Temizliği Yaptı

Üsküdar Belediyesi ve Limit Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle ''Temiz Üsküdar, Temiz Çevre, Temiz Deniz'' sloganıyla Çengelköy Sahili'nde düzenlediğimiz etkinlikte deniz dibi temizliği yapıldı.

Dalğıçlar Çengelköy Sahili'nde Deniz Dibi Temizliği Yaptı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi ve Limit Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle ''Temiz Üsküdar, Temiz Çevre, Temiz Deniz'' sloganıyla Çengelköy Sahili'nde düzenlediğimiz etkinlikte deniz dibi temizliği yapıldı. Deniz dibi temizlenme çalışmalarında denize atılan atıklar su altı kamerasıyla görüntülendi.

Etkinlik kapsamında dalgıçlar, dip temizliği yaparak denize atılan atıkları çıkardı. Üsküdar Belediyesi temizlik personelleri de kıyı şeridine çıkartılan çöpleri topladı. Dalış ekipleri, aramaları sonucunda denizden çoğunluğu cam şişe olmak üzere tır lastiği, otomobil lastiği, makas, telefon, çatal, bıçak, maske, gibi atıklar çıkardı. Su altından çıkarılan atıklar etkinlik alanındaki stantlarda sergilendi. Üsküda Belediyesi tarafından hazırlanan stantlarda, duyarlı olunmaması halinde denizlerin gelecek yıllarda nasıl bir görünüme kavuşacağı gösterilerek deniz temizliğine dikkat çekildi.

Üsküdar Belediyesi ve Limit Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle ''Temiz Üsküdar, Temiz Çevre, Temiz Deniz'' sloganıyla Çengelköy Sahili'nde düzenlediğimiz etkinlikte deniz dibi temizliği yapıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen etkinlikte yaptığı konuşmada ''Üsküdar Belediyesi ve Limit Doğa Sporları Kulübü ile birlikte 'Temiz çevre, Temiz Üsküdar, Temiz Deniz' çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Amacımız bilinçlilik düzeyini en üst noktaya çıkartıp denizlerin daima temiz kalabilmesini sağlayabilmek. Burada bulunan herkese, İstanbullulara ve insanlara şunu anlatıyoruz. İşin yapılması gerekenleri önceliklendiriyoruz ve onlara canlı bazı görseller gösteriyoruz. Şimdilik denizlerde balıkların olduğunu görüyoruz. 2023'te balıkların sayısının azaldığını ve 2030'dan sonra denizlerde asla balıkların olmayacağını üzülerek ifade etmemiz gerekir. Bunun olacağını düşünmek bile hepimizi derinden yaralıyor. Doğaya ve denize atılan plastik ve poşetler 1000 yıl, kauçuklar 150 yıl,  cam atıklar da tam 4 bin yıldan önce çözülemiyor. Ve bir adet sigara izmaritinin 7 metre küp suyu kullanılamaz hale getirdiğini, metallerin ömrünün de aynı şekilde olduğunu söylemek sanırım durumun ciddiyetini daha açık bir şekilde ortaya koyuyor.'' ifadelerini kullandı.

Deniz dibini temizlenme çalışmaları ile denize atılan atıklar su altı kamerasıyla da görüntülendi.

Deniz dibini temizlenme çalışmaları ile denize atılan atıklar su altı kamerasıyla da görüntülendi. Çengelköy halkı ve semti gezmeye gelenler de dalgıç ekiplerinin deniz altını temizleme çalışmalarını büyük bir heyecanla takip ettiler.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir