Yunanistan Golden Visa Programının Hedefi

Yunanistan Golden Visa Programına halihazırda olan yüksek talebe cevaben, Yunanistan devlet tarafında programla ilgilenen ekibini genişletmek ve süreci hızlandırmak ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Yunanistan Golden Visa Programının Hedefi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Yunanistan Golden Visa Programına halihazırda olan yüksek talebe cevaben, Yunanistan devlet tarafında programla ilgilenen ekibini genişletmek ve süreci hızlandırmak ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Parlamentoda tartışılan son konulardan birisi Yunanistan'da göçmen olup yatırım yapanlara verilen oturum izni. Göç Bakanlığı Yunanistan'da göçmenlerin yaptığı yatırımların ülke ekonomisine yaptığı katkının büyüklüğünü göz önünde bulundurarak bu anlamda kolaylaştırıcı ve teşvik edici politikalar üzerinde çalışıyor.

Yunanistan Golden Visa Programında son durum ne?

Şu an Yunanistan'da göçmen olarak oturum almak istediğinizde Yunanistan'da bir bankada 400.000 euro'luk bir devlet bonosu yatırımınızın olması veya 250.000 euro'luk bir gayrimenkul yatırımınızın olması gerekmekte. Bu sayede alacağınız oturum yalnızca sizi de değil belirtilen sınırlar içerisinde (örneğin, eşler ve çocuklar) aile bireylerini de kapsıyor.

Göç Bakanlığı'nın ekonomik katkı anlamında yaptığı teklifler ile ilgili son kararı verecek yetkili organ Yunanistan Göç Politikalar Departmanı.

TheGet Golden Visa'dan Charles Taylor Harris'in AMNA haber ajansına yaptığı açıklamada son bir yılda yıllık Golden Visa talebinde 400 artış ve günlük de 50 artış görülmüş. Bu artışlar da 1.5 milyon Euro değerinde. Bu taleplerin de özellikle Çin, Arabistan ve Rusya'dan olduğunu belirtmiş Athanasiou.

Yunanistan Golden Visa Programı  2012'de yürürlüğe girdi ve bugüne kadar 5.000 vize sahiplerini bulmuş ve taleplerin artması bir yana artış hızını da arttırmak adına devlet politikalarının da başladığını belirtmek ve gelişmelerin geleceğini söylemek doğru olur.


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir