Hilmi Türkmen, Beylerbeyi Stadı hakkındaki iddialara yanıt verdi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Beylerbeyi Stadı hakkındaki iddiaları yanıtladı

Hilmi Türkmen, Beylerbeyi Stadı hakkındaki iddialara yanıt verdi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi'nin resmi internet sitesinden Beylerbeyi Stadı hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Başkan Türkmen'in yaptığı açıklama;

Üsküdar Belediyesi olarak, Beylerbeyi Stadı'nı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden 25 yıllığına kiraladık ve söz verdiğimiz üzere yeni stadyum yapma çalışmalarımız devam ediyor.

Bir taraftan plan, bir taraftan proje çalışmalarımız ve diğer taraftan Gençlik Spor Bakanlığı yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Artık sona yaklaştık. Kasım ayı meclisinde, planımız Büyükşehir Meclisi'nden geçiyor ve hızla proje çalışmalarını tamamlayacağız.

Bu süreç bitmeden stadın yıkımına başlamayacağız. Hem Beylerbeyi, hem de Üsküdar Anadolu kulüpleri, stadyum yıkılıncaya kadar maçlarını burada oynama talebinde bulundu. Her iki kulübümüze yazılı onay verdik ve hiçbir ücret talep etmedik.

Yakın zamanda yıkılacağı için, maçlar oynanırken masrafa karışmayacağımızı ve stada bakım yapmayacağımızı beyan ettik. Her iki kulübün yetkileri de bu durumu çok iyi biliyor. Bir masraf gerekiyorsa, aralarında çözmeleri gerektiğini belirttik. Sözümüzün sonuna kadar arkasındayız.

30-40 yıllık stadı yıkıp yeniden yapmak için cesurca yola çıkmış ve söz vermiş bir kişiye teşekkür etmeniz gerekirken itham ediyor, hakarette bulunuyorsunuz. Kaldı ki anlattıklarınızın ya da bildiklerinizin gerçekle alakası yoktur.

Stadın ismi konusundaki tek yetkili mercii, Üsküdar Belediyesi'dir. Bunun dışındaki kişi ve kurumların beyanları kendi şahsi düşünceleridir ve belediyemizi bağlayıcı bir etkisi yoktur.

Üsküdar Belediyesi'ni temsile yetkili isim Belediye Başkanı'dır. Basın aracılığıyla başkalarının beyanları ile bizi suçlayamazsınız!

Kaldı ki bizim şu anda stadın ismi ile ilgili bir çalışmamız da, düşüncemiz de yoktur.

Stadı Allah'ın izniyle yapmak önceliklidir. İsim, sonraki iştir.

Sanırım konunun aslı anlaşılmıştır. Son olarak şunu ifade edeyim:

Biz belediye olarak Üsküdar'daki tüm kulüplerimize destek oluyoruz. Bundan en fazla istifade eden kulübümüz de Üsküdar Anadolu 1908 Spor Kulübü'dür.

Bunu yönetici arkadaşlar çok iyi bilmektedir.


Hilmi TÜRKMEN
Üsküdar Belediye Başkanı

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir