Çamlıca Tepesi'ndeki anten kirliliği tarihe karışıyor

Çamlıca Tepesi'ndeki televizyon ve radyo vericilerinin kaldırılma çalışmaları hızla sürüyor.

Çamlıca Tepesi'ndeki anten kirliliği tarihe karışıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Çamlıca Tepesi'ndeki yapılan çalışmaları televizyon mikrofonlarına anlatan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen müjdeyi şu sözlerle verdi: ''2016 yılı sonunda tüm televizyon vericileri kaldırılacak, yeşil alan daha da genişleyecek.''

ÖZLENEN GÖRÜNTÜ GERİ GELİYOR

Yeditepe İstanbul'un sayılı seyir teraslarından biri olan Çamlıca Tepesi'ndeki görüntü kirliliğine neden olan radyo ve televizyon vericileri bu yıl yapılacak olan çalışmalarla ortadan kaldırılacak ve Çamlıca Tepesi özlenen görüntüsüne kavuşacak.

Gazetecilerle birlikte Çamlıca Tepesi'ni gezen ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Hilmi Türkmen, ''Artık sona doğru yaklaştığımızın müjdesini vermek istiyorum. 2016 yılı bitmeden Büyük Çamlıca Tepesi'ndeki anten kirliliği tamamen ortadan kaldırılıyor. Şu an Küçük Çamlıca Tepesi'ndeki, tüm anten kulelerini tek bir çatı altında toplayacak olan anten inşaatı hızla devam ediyor. Temeli ve güçlendirme çalışmaları bitmek üzere. Bu kule tam 350 metre yüksekliğinde ve bütün bu antenler tek çatı altında, Küçük Çamlıca'da toplanmış olacak,'' şeklinde konuştu.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Çamlıca Tepesi'ndeki anten kirliliği tarihe karışıyor

''SELFİE BALKONLARI HAZIRLANIYOR''

Projenin ardından Çamlıca'nın nasıl bir görüntüye kavuşacağını, ''Asrın Mührü Çamlıca Camii ve onun kubbelerinin, minarelerinin dışında yeşil bir Çamlıca Tepesi bizi bekliyor diyebiliriz,'' şeklinde açılayan Hilmi Türkmen sözlerine şu şekilde devam etti:

''Bu anten kirliliğindeki kötü görüntü ortadan kaldırılacak. Antenlerin kaldırılmasından ve tüm alanın yeşile dönüştürülmesinden sonra muazzam bir görüntü bizi bekliyor olacak. Çocuk oyun alanlarıyla, seyir teraslarıyla, piknik alanlarıyla, dinlenme alanlarıyla birlikte, hatta selfie balkonuyla bile birlikte Büyük Çamlıca Tepesi vatandaşımızın hizmetinde olacak.''

ÇAMLICA'DAKİ TEK DEĞİŞİM ANTENLER DEĞİL

Vatandaşlar tarafından uğrak bir yer olan ve İstanbul'un sembolü olması dolayısıyla da herkesin ilgi odağı olan tepedeki anten kirliliğinin ortadan kaldırılmasına vatandaşlar da destek veriyor. Çamlıca'daki tek değişim antenlerle de sınırlı kalmayacak. Bölgedeki tüm evler de Kentsel Dönüşüm kapsamında yenilenecek. Bu sayede Çamlıca yeşilliğin ve modern binaların iç içe geçtiği seyir zevki yüksek bir ilçeye dönüşecek.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir