Türk, Rus ve Suriyeli aşçılar Dostluk Sofrası'nda buluştu

Üsküdar Belediyesi'nin bir araya getirdiği Türk, Rus ve Suriyeli aşçıların yaptığı yemekler, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocukları dostluk sofrasında buluşturdu.

Türk, Rus ve Suriyeli aşçılar Dostluk Sofrası'nda buluştu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Rusya ile Türkiye arasındaki gerilim dünya kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ederken, Üsküdar Belediyesi tüm dünyaya anlamlı bir barış mesajı verdi. Aşçı Türk Nilgün Tatlı, Rus Olga Condurosova ve Suriyeli Şadi Cihan'ın yaptığı yemekleri Suriyeli çocuklar afiyetle yedi.

RUS AŞÇIDAN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Rusya vatandaşı aşçı Olga Condurosova, Türkiye'ye Suriyeli mültecilere yardım ettiği için teşekkür etti. Aşçı Olga, Türkiye'nin Rusya ile yaşadığı siyasal gelirim ile ilgili olarak ise, ''Barış olsun. Tüm Türkler ve Ruslar barış içinde yaşasın'' dedi.

Üsküdar Belediyesi'nin bir araya getirdiği Türk, Rus ve Suriyeli aşçıların yaptığı yemekler, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocukları dostluk sofrasında buluşturdu.

Suriyeli aşçı Şadi Cihan Suriye'de yaşanan iç savaşla ilgili olarak, ''Çok zor bir hayat yaşanıyor Suriye'de. Elektrik, su yok. Türkiye'de bir aile gibiyiz'' diye konuştu. Cihan, Türk ve Rus gerilimi ile ilgili olarak da barış mesajı vererek, ''Tatsız, yaşanmaması gereken şeyler'' dedi.

Türk aşçı Nilgün Tatlı ise tüm dünyaya örnek olmak için Suriyeli çocuklara yemek yaptıklarını söyledi. Tatlı, ''Bugün 3 tane Rus yemeğimiz var. Ben Osmanlı yemeği olan Kış Müjver'i yapacağım. Suriyeli Şadi ise, bir Suriye yemeği olan Tabule'yi yapacak'' şeklinde konuştu.

Türk, Rus ve Suriyeli aşçılar Dostluk Sofrası'nda buluştu

''UNUTAMAYACAKLARI BİR GÜN YAŞATMAK İSTEDİK''

Programda Suriyeli miniklerle bol bol fotoğraf çektiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı konuşmada aşçılara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Türkmen, ''Bir tarafımda Türk mutfağının duayeni sevgili Nilgün hanım ve diğer tarafımda Rus mutfağının önemli isimlerinden birisi Olga hanımefendi ile birlikte Suriyeli ailelerimize ve onların çocuklarına güzel bir gün yaşatmak, onları hem Türk hem Rus mutfağını tattırmak adına bir aradayız. Bu her iki aşçı hanımefendi, elleriyle yaptıkları yemekleri bu çocuklara servis edecekler. Burada çocuklar, hem orada yaşadıkları sıkıntılı günleri unutma adına hem de bir an olsun şöyle bir damak tadını yaşamak zevki ile hayatlarının hiç unutamayacakları bir günü yaşasın istedik'' diye konuştu.

Programın devamında aşçı Nilgün Tatlı, Osmanlı yemeği olan kış müjveri, Olga Condurosova Rus çorbası olan borş, tavuklu mantar yemeği ve kaşık tatlısı yaptı.

SURİYELİ MİNİKLERİN YEMEK KEYFİ

Programın devamında aşçı Nilgün Tatlı, Osmanlı yemeği olan kış müjveri, Olga Condurosova Rus çorbası olan borş, tavuklu mantar yemeği ve kaşık tatlısı yaptı. Suriyeli Şadi Cihan ise Suriye yemeği olan tabule yaptı. Yemek yapımının ardından ise, Suriyeli minikler aşçıların ellerinden çıkan lezzetleri keyifle yediler. Suriyeli çocukların mutluluğu yüzlerinden okunurken, tüm yemeklerin lezzetlerinin aynı oranda güzel olduğunu söylediler.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir