Büyükşehir'den Çengelköy'e yeni sosyal tesis

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üsküdar Çengelköy'de bulunan eski futbol sahası alanına (yeni ispark alanı) yeni bir sosyal tesisin yapılması için düğmeye bastı.

Büyükşehir'den Çengelköy'e yeni sosyal tesis
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirilen ekim ayı toplantısı 4. birleşiminde yapılan oylamada karar oy çokluğuyla kabul edildi.

İBB Meclisi'nde, Boğaz'ın yanında bulunan Çengelköy Mahallesi'ndeki yaklaşık 17 bin metrekarelik alana Büyükşehir'e ait sosyal tesis yapılmasına ilişkin ''Çengelköy Sosyal Tesis Projesi''nin yer aldığı komisyon raporu oylamaya sunuldu.

Bilindiği üzere Çengelköy'deki bu alan Güneş Sigorta'ya aitti ve Çengelköyspor bu alanda antreman yapıyordu. Daha sonra Güneş Sigorta tarafından bu alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne satıldı. Satışın ardından bir süre boş olarak kalan alan son dönemde İSPARK tarafından kullanılmaya başlandı. Alanın bir bölümü ise Bekar deresi ıslah çalışmalarında molozların çıkarılmasında kullanılmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üsküdar Çengelköy'de bulunan eski futbol sahası alanına (yeni ispark alanı) yeni bir sosyal tesisin yapılması için düğmeye bastı.

BOĞAZ'DAN HERKES İSTİFADE ETMELİ

Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Lütfi Arı Boğaz'dan her kesimden vatandaşın istifade etmesi gerektiğini ifade ederek, ''İBB'nin 20'ye yakın sosyal tesisi var. 2 yıl önce bu tesislere 8 milyon ziyaretçi geldi. Burada da Boğaz'ın kenarında Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal tesisi yapılacak. Bu tesisten imkanı sınırlı insanlar fayda sağlayacak'' diye konuştu.

SOSYAL TESİS ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLER

CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban, sosyal tesis yapılacak alanın daha önce futbol sahası ve şimdi de İSPARK tarafından otopark olarak kullanıldığını belirtti. Çengelköy'de Boğaz'ın bitişiğinde herhangi bir sosyal tesis ya da yapılaşmanın ulaşımı olumsuz etkileyeceğini öne sürerek, ''O bölgede de sosyal tesis ihtiyacı yok. Tarihi bir çınar altı var. Buranın boş alan olarak kalması daha uygun olacaktır'' dedi.

RAPOR OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Meclis'te oylamaya sunulan rapor, oy çokluğuyla kabul edilirken, raporun komisyon görüşünde şu cümlelere yer gerildi; ''Üsküdar ilçesi, 809 ada, 35-36-37-38-39-40-41-42-43 parsellere ilişkin 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği teklifi incelenmiş olup, kamu yararı taşıdığından ve sosyal tesis yapımı amaçlandığından komisyonumuzca uygun görülmüştür'' ifadelerine yer verildi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir