''Engelsiz Yaşam''ın temeli Üsküdar'da atıldı

Engelli ve yaşlılar için sosyal bir yaşam merkezi olarak kullanılacak Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

''Engelsiz Yaşam''ın temeli Üsküdar'da atıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temel atma törenine AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yanı sıra engelli vatandaşlar, yakınları ve çok sayıda davetliyle birlikte mahalle sakinleri katıldı.

Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

''ENGEL YOK ANLAYIŞI, HİZMETLERDEKİ ANLAYIŞIMIZDIR''

Temeli atılan Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda olduğunu belirten Başkan Hilmi Türkmen, ''Burada bir ilk gerçekleştiriyoruz. Türkiye adına, İstanbul adına, Üsküdar adına, bir ilk bir yeni anlayışın temelini atıyoruz. Geçenlerde Sayın Başbakanımız seçimlere yönelik seçim beyannamesini açıklarken sanki bizim bu projemizi açıklar gibi büyük bir mutlulukla dinledik. Engelsiz yaşam merkezi anlayışı hayatı paylaşmak için engel yok anlayışı bizim hizmetlerdeki temel anlayışımızdır. Gerçekten de hayatı paylaşmak için engel yok sözü sıradan bir söz değildir. Sadece klişeleşmiş sözlerde, billboardlarda, afişlerde, pankartlarda, laf olsun diye yazılacak sözler değil'' dedi.

Başkan Türkmen, ''Bu projelerimizden birisi ve en önemlisi en özeli bu projedir. Gerçekten bizimde mutlu olduğumuz adeta içimizin kıpır kıpır olduğu bir proje. İnşallah bu projenin açılış gününde Cenabı Allah bize nasip etsin''

''İÇİMİZİN KIPIR KIPIR OLDUĞU BİR PROJE''

Üsküdar'da engelli vatandaşlar için hayata geçirilen projelerde önemli bir ivme kazanıldığına dikkat çeken Başkan Türkmen, ''Bu projelerimizden birisi ve en önemlisi en özeli bu projedir. Gerçekten bizimde mutlu olduğumuz adeta içimizin kıpır kıpır olduğu bir proje. İnşallah bu projenin açılış gününde Cenabı Allah bize nasip etsin'' diye konuştu.

Sonrasında engelli vatandaşlar Protokol üyelerine yapmış oldukları tabloları hediye etti. Ardından protokol üyeleri ilk harç için düğmeye birlikte bastı. Tören sonrası vatandaşlara etli pilav ikramında bulunuldu.

Engelli ve yaşlılar için sosyal bir yaşam merkezi olarak kullanılacak Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Merkez tamamlandığında ''Engelli aileler eğitim bölümü, sosyal destek ve kabul bölümü, hobi salonu ve sosyal bahçeden oluşan yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, yaşlılar fiziksel aktivite salonu, 2 adet akranlarla paylaşım odası, oyun eğlence odası, bilim araştırma salonu-internet, duyular ve iletişim bölümü, seminer salonları, sınıflar, çok amaçlı etkinlikler salonu ve fuaye, okuma salonu, bakım ve rehabilitasyon alanları ve yemekhane'' bulunacak.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir