İhtiyaç sahibi ailelerin kışlık odunları Üsküdar Belediyesi'nden

Üsküdar Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisini daha ekledi.

İhtiyaç sahibi ailelerin kışlık odunları Üsküdar Belediyesi'nden
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bir yandan ''Temiz Üsküdar için'' sloganı ile ilçeyi tertemiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da ihtiyaç sahiplerine kışlık yakacak odun tedarikine başladı.

ART ARDA BAŞARILI PROJELER

Üsküdar'da duvarlardaki kirliliği afişsavar timiyle bitiren, geri dönüşümün gizli kahramanları ''çekçekcilerle'' ilgili çalışma başlatan, temizlik personelinin vatandaşlarla sağlıklı iletişim kurması için eğitim seminerleri düzenleyen, evsel atıklarla ilgili firmalarla geri dönüşüm protokolü imzalayan, doğa dostu kartvizitli çalışanlar dönemi başlatan ve boş arsaları kır çiçekleriyle donatan Temizlik İşleri Müdürlüğü bu başarılı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

İhtiyaç sahibi ailelerin kışlık odunları Üsküdar Belediyesi'nden

ESKİ EŞYALARDAN VATANDAŞA KIŞLIK YAKACAK

Temizlik İşleri Müdürlüğü çöpe atılan eski mobilya, kanepe, ahşap ürünleri ve atık tahta ağaçları toplayarak geri dönüşüm atölyesinde ayrıştırıp, ihtiyaç sahibi vatandaşların kışlık yakacak ihtiyacını karşılıyor.

PARÇALAR AYRIŞTIRILIP ODUNA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Üsküdar Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli olarak ilk kez faaliyete geçirilen bu uygulamada, çöpe atılan ahşap içerikli ürünler Atık Yönetim Merkezi tarafından ahşap-metal geri dönüşüm atölyesinde görevli personeller tarafından itina ile ayrıştırılarak yakılacak odun parçaları haline getiriliyor.

Üsküdar Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisini daha ekledi.

ODUNLAR ÇUVALLARA KONULUP İSTİFLENİYOR

Her bir aşaması büyük bir titizlikle yapılan ayrıştırma sonucu elde edilen odun parçaları düzenli bir şekilde çuvallara yerleştirilip depolarda istifleniyor.

Üsküdar Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün, tek tek tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerini Temizlik İşleri Müdürlüğüne bildirmesinin ardından harekete geçilerek belirlenen yerlere odunlar götürülüp teslim ediliyor. Böylelikle maddi durumu el vermeyen ailelerin kışlık yakacak ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanmış olunuyor.

Üsküdar Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun, ''Temiz bir Üsküdar temiz bir gelecek için çıktığımız bu yolda gelecek nesillerimize örnek teşkil edecek projelerde, çalışmalarda yer almanın ayrı bir mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz'' diye konuştu.

Üsküdarlı vatandaşların, konteynırlara yada sokağa bıraktığı kanepe, yatak, mobilya ve ahşap içerikli eşyaların toplandığını belirten Salih Uzun, ''Bu atıklar müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından toplanıp, Atık Yönetim Merkezi Ahşap-Metal Geri Dönüşüm Atölyesine getirilerek ayrıştırılıp hazırlanıyor ve çuvala yerleştiriliyor. Üsküdar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile koordineli çalışarak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza odun dağıtımını faaliyete geçirmeye başladık. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza personellerimiz tarafından bizzat teslim ediliyor. Bu proje sayesinde hem çöpe atılan ev eşyası, moloz vb. atıkları ayrıştırarak hem de vatandaşların yakacak ihtiyacını gidermiş olmakla birlikte geri dönüşüme katkı sağlamaktayız. Bunun da ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca kendi personellerimizin de ihtiyacı varsa isimlerini yazdırıp, kışlık yakacak odunlarını müdürlüğümüzden ücretsiz bir şekilde alabiliyorlar'' dedi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir