Üsküdar’da sahur oldu

''Şehr-i Ramazan'' Üsküdar'da bütün coşkusuyla yaşanmaya devam ederken, Cuma ve Cumartesi geceleri Şemsipaşa Meydanı'nda kurulan gönül sofralarında çoluk çocuk binlerce Üsküdarlı sahurda buluşuyor.

Üsküdar’da sahur oldu
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen sahur programına Başkan Hilmi Türkmen'in yanı sıra Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler ve binlerce Üsküdarlı katıldı. Başkan Türkmen konuşmasında ''Üsküdar'da sabah oldu'' sözüne atıfta bulunarak ''Üsküdar'da sahur oldu'' diyerek sofraları boş bırakmadıkları için konuklara teşekkürlerini iletti.

Başkan Türkmen sahur alanında sofraları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet ederken kimisinin çayını kendi elleriyle doldurdu.

Başkan Türkmen sahur alanında sofraları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet ederken kimisinin çayını kendi elleriyle doldurdu. Özellikle çocuklar ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Hilmi Türkmen onlarla birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

RAMAZAN'IN SUNDUĞU FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRELİM

Ramazan ayı geldiği zaman cennet kapılarının açıldığını hatırlatan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Bilindiği gibi Ramazan'ın başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden  kurtuluştur. İşte bu mübarek ayın sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için sahurlar olsun, iftarlar olsun, teravihler olsun hiç aksatmadan görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Koşarak gelip bu sahur sofralarını şenlendirdiğiniz gibi Allah sizin de hanelerini ve sofralarınızı şenlendirsin. Bu güzel Üsküdar sabahında bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Hilmi Türkmen, ''Üsküdar'da Ramazan bir başka yaşanıyor''

Başkan Türkmen, Ramazan'ın her anıyla değerlendirilmesi gereken kutlu bir ay olduğunu söyleyerek, ''Ne güzel bir ülkemiz ne güzel bir İstanbul'umuz ve ne güzel bir Üsküdar'ımız var. İşte bu güzel ilçede Ramazan'ı yaşamak ayrı bir güzellik ayrı bir zenginlik. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Sadece Üsküdar'dan değil diğer ilçelerden gelen dostlarımız var. Hatta yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilerimiz var. Dillere destan olmuş söz var ya hani 'Üsküdar'da sabah oldu' diye. Bizde buradan diyoruz ki 'Üsküdar'da sahur oldu' hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Sahurunuz kabul olsun'' diyerek sözlerini noktaladı.

ÜSKÜDAR'DA RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANIYOR

Başkan Türkmen'den sonra kürsüye gelerek kısa bir konuşma yapan Kaymakam Mustafa Güler, Kabe toprağı Üsküdar'da Ramazan'ı yaşamanın çok güzel olduğunu belirterek, ''Böylesine güzel sahur programları yaptıkları için Başkan Hilmi Türkmen ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Üsküdar'da Ramazan bir başka yaşanıyor. Günde 30 binin üzerinde vatandaşımıza iftarlık ikramlarında bulunuyor. Bu huzur ve güven ortamını korumak adına hepimize görevler düşüyor. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmenin ne kadar önemli olduğunu görmek için ülkemizin çevresinde yaşanılanlara bakmak yeterli diye düşünüyorum'' dedi.

İlahiler eşliğinde başlayan, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam eden program, sahur yemeği ile beraber dualar eşliğinde sona erdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir