Türkiye'nin ilk atom mühendisi Üsküdar'da anıldı

Üsküdar'ın yetiştirdiği büyük ilim adamı Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre ölümünün 7. yıl dönümünde Burhan Felek Köşkü'nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Türkiye'nin ilk atom mühendisi Üsküdar'da anıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar'ın yetiştirdiği büyük ilim adamı Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre'nin ölümünün 7. yıl dönümünde Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Burhan Felek Köşkü'nde düzenlenen anma törenine Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcıları, akademisyenler, aile dostları ve çok sayıda davetli katıldı.

Üsküdar'ın yetiştirdiği büyük ilim adamı Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre ölümünün 7. yıl dönümünde Burhan Felek Köşkü'nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASI BAŞKAN TÜRKMEN'DEN

Anma programının açılış konuşmasını yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'ın İstanbul'un kültür yakası ve kültür şehri olduğunu ifade ederek ''Üsküdar İstanbul demektir'' dedi. Başkan Türkmen, ''Çok güzel bir zaman dilimini yaşıyoruz ve çok güzel bir şehirde bir aradayız. Merhum Ahmed Yüksel Özemre hocamızın vefatının 7. yıldönümünde bu akşam sizlerle birlikte anmak ve ardından güzel bir iftar sofrasında buluşmak amacıyla davet etmiş olduk. Bu güzel ramazan gününde bizleri yalnız bırakmadınız. Merhum hocamızın ruhunu şad etmek üzere bizi yalnız bırakmayarak bir araya geldiniz. Özellikle Üsküdarlılar adına ve Üsküdar'ı çok seven hocamız adına hoş geldiniz diyorum'' diye konuştu.

Hilmi Türkmen, ''Merhum Ahmed Yüksel Özemre hocamız gerçekten Üsküdar'da nefes almış ve Üsküdar'a nefes vermiş bir büyüğümüzdür.''

ÜSKÜDAR BİR KÜLTÜR ŞEHRİDİR

Üsküdar'ın çok özel bir şehir olduğuna vurgu yapan Başkan Hilmi Türkmen, ''Üsküdar İstanbul'un kültür yakası ve kültür şehridir. Adeta Üsküdar, İstanbul demektir. Üsküdar'a İstanbul dememizi kazandıran önemli zenginliklerimiz, değerlerimiz ve miraslarımız var. Bu güzel şehrimizde yaşayan bütün insanlar bütün dostlar bu mirasa sahip çıkmalıdır. Bizim bir sloganımız var. 'Üsküdar'da nefes alan Üsküdar'a nefes vermelidir' Merhum Ahmed Yüksel Özemre hocamız gerçekten Üsküdar'da nefes almış ve Üsküdar'a nefes vermiş bir büyüğümüzdür. Hala Üsküdar'a nefes vermeye devam ediyor. İşte bu özel ve güzel insanı vefatının yıldönümünde siz değerli hocalarımız ve davetliler huzurunda hocamızı dinlemek ve anlamak adına bir program tertip ettik. Merhum hocamız çok özel bir bilim adamı olmasının yanı sıra çok özel bir kültür insanı ve kültür dostuydu. Üsküdar'ın ve tarihimizin yetiştirdiği en önemli en özel kültür adamlarından birisiydi'' dedi.

Türkiye'nin ilk atom mühendisi Ahmed Yüksel Özemre Üsküdar'da anıldı

DOSTLARI ÖZEMRE'Yİ ANLATTI

Başkan Türkmen'in konuşması sonrası Ahmed Yüksel Özemre'nin kendi sesi ve görüntülerinin yer aldığı kısa bir film gösterimi yapılan anmaya moderatör Prof. Dr. Güngör Şatıroğlu'nun yönetiminde Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar, Prof. Dr. Niyazi Öktem, Prof. Dr. Mahmut Çamdibi, Güngör Şatıroğlu, Memduh Cumhur ve ailesi adına da kızı Rabia Özemre katılarak konuşmalarıyla Üsküdarlı ilim adamının pek bilinmeyen yönlerini, bilimden sanata ve spora uzanan çok yönlü kişiliğini anlattılar.

Türkiye'nin ilk atom mühendisi Ahmed Yüksel Özemre Üsküdar'da anıldı

Mavera Türk Müziği Topluluğu'nun icra edeceği fasıl dinletisi eşliğinde verilen iftarla birlikte program sonunda davetlilere; ''Hasretini Çektiğim Üsküdar'' isimli kitap da diş kirası olarak hediye edildi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir