Bülent Şirin yazdı; ''Huzurlu ve koalisyonlu ülkeler...''

Üsküdar 34 Haber Sitesi köşe yazarı Bülent Şirin son yazısında kendisini siyaset bilimci olarak tanıtan akademisyenlerin ülkeden ne kadar bihaber olduğunu yazdı...

Bülent Şirin yazdı; ''Huzurlu ve koalisyonlu ülkeler...''
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar 34 Haber Sitesi'nin usta kalemlerinden Bülent Şirin'den çok önemli bir yazı daha...

İşte o köşe yazısından bazı satırlar;

Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yapan bir akademisyen var. Pop star kadar popüler birisi. Twitter'da yüzbinlerce üye kendisini takip ediyor. ''Siyaset bilimci'' titrine sahip, bunu da Twitter'da profiline yazmış zaten.

Şimdi bu değerli akademisyenimiz, birkaç gün önce bir koalisyon güzellemesi yaptı ve şöyle dedi. ''10 huzurlu ülkenin sekizinde koalisyon var'' Altına da bu huzurlu ülkeleri saymış.

Bu ''huzurlu ve koalisyonlu'' ülkelere bir bakalım. 1-İzlanda, 2-Danimarka 3-Avusturya 5-İsviçre 6-Finlandiya 7-İzlanda 8-Danimarka, 9-Avusturya.

* * * * *

1991 seçimlerinde Demirel'in başkanı olduğu DYP yüzde 27 ile birinci parti olmuş ve yüzde 17 ile üçüncü sırada yer almış olan RP ile koalisyona meyledince Batı ülkeleri ayaklanmış, başta medya organları vasıtasıyla ''Türkiye'de gerici güçlerin iktidara gelmesinin münasip olmayacağı'' uyarısı yapılmıştı. Öyle olunca da mecburen DYP-SHP koalisyonu kurulmuştu.

* * * * *

''Bizde koalisyon zor'' dedik. O halde ne yapmak lazım? Aslında demokrasi içinde bir çözüm var ve birçok ülkede uygulanıyor. O da iki turlu seçim. Nedense bu hengâmede hiç bahsi geçmiyor...

Köşe yazısının devamını okumak için tıklayın...

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir