''Mirasımız Kitap Olsun'' kampanyası sona erdi

Üsküdar Belediyesi'nin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile birlikte 7 Nisan'da başlattığı ''Mirasımız Kitap Olsun'' temalı kitap toplama kampanyası 29 Mayıs'ta sona erdi.

''Mirasımız Kitap Olsun'' kampanyası sona erdi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, FSM Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Duman'ın destek verdiği kampanyaya, Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ÜSGEM büyük katkı sağladı. Yapılan çalışmalar sonrası 40 bin kitap toplandı. Toplanan bu kitaplar Doğu'daki okullarda eğitim gören öğrencilere gönderilecek.

Yeni Türkiye yolunda okuyan, düşünen ve üreten gençlik hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Kütüphane Müdürlüğü'nün 7 Nisan-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiği ''Mirasımız Kitap Olsun'' temalı kampanyada final yapıldı.

Üsküdar Belediyesi'nin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile birlikte 7 Nisan'da başlattığı ''Mirasımız Kitap Olsun'' temalı kitap toplama kampanyası 29 Mayıs'ta sona erdi.

SON GÜN BİNLERCE KİTAP

Kampanyanın başladığı tarihten itibaren destek veren ''Büyüdüm de Çocuk Oldum Platformu'' üyeleri; Üsküdar Belediyesi'ne yaklaşık 30 öğrenci ile gelerek Başkan Hilmi Türkmen'le birlikte çuvallar içerisinde getirdikleri kitapları girişteki kumbaralara attılar.

Platformun Başkanı Ahmed Faruk Subaşı kampanyaya başından beri destek verdiklerini belirterek, ''5555 kitaplık'' katkı yaptıklarını söyledi.

KAPANIŞ PROGRAMI FSM HALİÇ YERLEŞKESİNDE

Kitap toplama kampanyasının finali ise FSM Üniversitesi Haliç Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen programla yapıldı. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, FSM Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Dekanı Fatih Andı ve FSM Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ümit Doğanay Arınç, eğitim görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda kitap sever dostu programı takip etti.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, FSM Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdikleri bu güzel kampanyanın sonuna geldiklerini belirtti

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, FSM Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdikleri bu güzel kampanyanın sonuna geldiklerini belirterek, ''Bu kampanyaya katkı sağlayan herkesi saygıyla selamlıyorum. Dinimizin ilk emri Oku. Demek ki bir Müslüman'ın en önemli görevi okumak. Ne yazık ki kitap okumada dünyanın gerisindeyiz. Bu nedenle bu güzel etkinlikler dinimizin emrini yerine getirmemize vesile olacaktır'' diye konuştu.

FSM Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Fatih Andı ise konuşmasında kampanyaya katkı sağlayan okullarıyla övündüklerini söyledi

FSM Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Fatih Andı ise konuşmasında kampanyaya katkı sağlayan okullarıyla övündüklerini söyleyerek, ''Bugün bir kere daha anladım ki FSM Üniversitesi önemli işler yapıyor. Bir takım görevler yüklenmişiz. Sabahtan akşamın bu saatlerine kadar ardı ardına hayırlı işlere imzamızı atıyoruz. Mirasımız Kitap Olsun kampanyası gün ve gün sınırlarını genişleten bir etkinlik olarak kendisini gösterdi. Programın sonunun da 29 Mayıs tarihine tesadüf etmesi de ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Amaç sadece kitapları toplamak değil bunları ehline ulaştırmak olmalı. İnşallah toplanan bu kitapları okuyanları memleketi için hayırlı birer insan kılar'' dedi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir