Başkan Türkmen, Mehmet Akif Ersoy'da ''Kentsel Dönüşümü'' anlattı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek imar mevzuatı dönüşümü ile ilgili İBB Meclisi'nden çıkan yasa hakkında bilgi verdi.

Başkan Türkmen, Mehmet Akif Ersoy'da ''Kentsel Dönüşümü'' anlattı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçede kentsel dönüşümün başlamasına ilişkin imar planı değişikliği teklifinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Esat Kalay da eşlik etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelerek imar mevzuatı dönüşümü ile ilgili İBB Meclisi'nden çıkan yasa hakkında bilgi verdi.

İMAR SORUNUNU HALLETMİŞ OLUYORUZ

Üsküdar'da kentsel dönüşümün Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nden başlayacağını ve imar sorununun yıl sonuna kadar tamamlanmış olacağı müjdesini çok önceden veren Başkan Hilmi Türkmen, CHP ile MHP'nin muhalefetlerine rağmen Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mayıs ayı toplantısında çıkan Üsküdar-Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Tadilatı teklifinin kabul edilmesi konusunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Türkmen, seçim öncesi de ziyaret ederek bazı sözler verdiklerini hatırlatarak, ''Verdiğimiz o sözlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Bu bölgemizin imar sorununu bu sene bitmeden halletmiş olacağız. Yerinde dönüşüm mantığıyla hiçbir kimseyi yerinden rahatsız etmeden çok güzel mahalle ve evlerde oturacaksınız'' diye konuştu.

Başkan Türkmen, Mehmet Akif Ersoy'da ''Kentsel Dönüşümü'' anlattı

Başkanı Hilmi Türkmen, Boğaz'daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirterek ''Üsküdar'da kentsel dönüşümün ilk kazması bu kararla vurulmuş oldu'' dedi.

Vatandaşların kendileriyle görüşmeden önce kimseyle görüşüp anlaşma yapmama konusunda uyaran Başkan Hilmi Türkmen, ''Görüşme yaptıktan sonra ister TOKİ'ye verirsiniz ister müteahhite verirsiniz isterseniz kendiniz yaparsınız'' diye konuştu.

Başkan Türkmen konuşmasından sonra vatandaşlardan gelen sorulara yanıtlar verdi. Yoğun katılımın yaşandığı buluşmada mahalleliler Başkan Türkmen'le fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir