Üsküdar Belediyesi meclis üyeleri yemekte bir araya geldi

Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen Üsküdar eski dönem belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Çevre Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bakanlığı elinde bulunan tapular ile yeni bir arşiv müzesi yapacaklarını belirterek, Berlin'de bulunan Bergama Müzesi'nin de Türkiye'den götürüldüğünü söyledi.

Üsküdar Belediyesi meclis üyeleri yemekte bir araya geldi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in ev sahipliğinde Üsküdar'da eski dönemlerde belediye başkanlığı yapmış olan eski başkanlar ve belediye meclis üyeleri toplantıda bir araya geldi. Üsküdar Belediyesi Kız Kulesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yanı sıra Üsküdar eski dönem belediye başkanları Yılmaz Bayat ve Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, belediye meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar'a hizmet eden herkese teşekkür ettiğini belirttiği konuşmasında, ''Bu güzel ve özel şehre bu salonda bulunan herkese hizmet etmek nasip olmuş dostlar topluluğuyuz. Bizlerin çocuklarımıza belki de bırakabileceğimiz en güzel miraslardan birisi bu güzel şehre hizmet etme duygusu ve yolculuğu olacaktır. Dolayısı ile ne kadar hamd etsek ne kadar şükretsek azdır'' dedi.

''ÜSKÜDAR HİKMETLİ BİR ŞEHİRDİR''

Düzenlenen geceden dolayı Başkan Hilmi Türkmen'i tebrik ettiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Üsküdar'ı anlatmanın çok uzun bir iş olacağını dile getirerek, ''Üsküdar'a ben açık üniversite derim, Üsküdar'ın hizmet üreten bir coğrafyası olmasından dolayı hikmetli şehirdir. 20.'nci asırda bütün dünyanın arayıp bulamadığı yok olması için çaba harcadığı galip medeniyetin hikmeti yok etmek için bütün uğraşlarına rağmen Üsküdar, hikmeti üreten bir yer'' şeklinde konuştu.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Eski Dönem Üsküdar Belediye Meclis üyeleri yemekte bir araya geldi

''TAPU İLE İLGİLİ YENİ BİR ARŞİV BİNASI YAPACAĞIM''

Kendisininde eski bir Üsküdar Belediye Meclis Üyesi olduğunu ifade eden Bakan İdris Güllüce, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar olduğunu söyledi. Tapu ile ilgili arşiv belgelerden oluşan özel bir müze yapacaklarını belirterek, ''Dünya da tapu noktasında çok iyi bir konumdayız ve tarihi geçmişimiz var. Günde 40 bin işlem yapıyoruz. Tapu olarak bir arşivimiz var, 1300'lü yıllardan itibaren bir tarih hazinesi var. Şimdi yeni bir arşiv binası yapacağım çünkü mevcut arşiv de bunlar sergilenemiyor, gösterilemiyor, sadece depolarda arşiv tekniğine göre konmuş belgeler var. Mühürler var, 3 kişinin mührü bir arada olması lazım mühür 3 parça. Fatih Sultan Mehmet Han'ın Ayasofya ile ilgili vasiyeti var'' diye konuştu.

''BERLİN'DEKİ BERGAMA MÜZESİ BİZİM BERGAMADAN ÇALINDI''

Berlin'de bulunan Bergama Müzesi'nin Türkiye'den götürüldüğünü söyleyen Bakan Güllüce, ''Maalesef çok eski bir tarihte yani ben bilmiyorum hangi yılda ama yurt dışına gönderilmiş sonra gelmiş sonra nasıl olmuşsa 35 metre uzunluğundaki bu fermanın 6 metresi yok artık hangi ülke hırsızlığını yaptı da çaldı bilmiyoruz. İngiltere'ye, Fransa'ya giden vardır yani müzelerde sergilediklerinin hepsine diyorlar ki bunu Mısır'dan getirdik bunu oradan getirdik yani belli ki bunu çalmışta getirmişsin bütün müzelerde sergiledikleri başka ülkelerden çaldıkları. Berlin'de Bergama müzesi var yani 5 saatte gezemiyorsunuz orayı bizim Bergama'dan çalmış götürmüşsünüz. Ben hesapladım orada yani mühendislik hesabı ile 250 tır ile zor götürürsünüz o eserleri'' ifadelerini kullandı.

Bakan Güllüce konuşmasının sonunda bir fıkra anlatarak Üsküdar'a olan sevgisini ve ilgisini dile getirerek sözlerini tamamladı.

Gecede Üsküdar eski belediye başkanları Yılmaz Bayat ve Mustafa Kara ile birlikte Üsküdar siyasi partilerinin başkanları da birer konuşma yaptı. Gece protokol konuşmaları sonrasında dost sohbetleriyle ve tatlı ikramıyla devam etti. Program geceye katılan eski ve yeni dönem belediye meclis üyelerinin hep beraber çektirdikleri hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir