Bu işle kim uğraşacak demeyin!

Sürücü ehliyetini yenileyen vatandaş İl Emniyet Müdürlüğü'nden almış olduğu sürücü belgesinde bazı bilgilerin yanlış düzenlendiğini fark etti ve sürücü belgesi'nin yenilenmesi talebinde bulundu.

Bu işle kim uğraşacak demeyin!
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Şikâyetçi vatandaş, gerekli ödemeleri yaparak İl Emniyet Müdürlüğü'nden almış olduğu sürücü belgesinde bazı bilgilerin yanlış düzenlendiğini fark etti ve sürücü belgesinin yenilenmesi talebinde bulundu.

Ancak yeniden düzenlenecek ehliyet için vatandaştan tekrar işlem ücreti istendi. Haksızlığa uğradığını düşünen vatandaş, idarenin hatalı olması sebebiyle kendisinin tekrar ödeme yapmak zorunda bırakılmasının hakkaniyete uygun olmadığı iddiası ile Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) başvurdu.

Şikâyeti haklı bulan Kamu Denetçiliği Kurumu, mağduriyetin sona ermesi için İl Emniyet Müdürlüğü ile görüşmeler gerçekleştirdi ve vatandaşın mağduriyeti giderildi. Görüşmeler sonucu vatandaş, herhangi bir ücret ödemeyerek yeni ehliyetini aldı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir