Üsküdarlı gençler Erbakan'ı mezarı başında andı

Milli Görüş Lideri Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 4. Sene-i devriyesinde Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri tarafından düzenlenen programla mezarı başında anıldı. Etkinliğe öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve parti üyeleri de katıldı.

Üsküdarlı gençler Erbakan'ı mezarı başında andı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

''Allah'ına kul olmayan; Davasına er olamaz'' diyen 54. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı merhum Erbakan için Zeytinburnu Merkez Efendi Mezarlığı'nda anma programı düzenlendi.

Üsküdar Bilgievleri ve Üsküdar Gençlik Akademisi öğrencileri Erbakan'ın kabri başında Kur'an-ı Kerim okuyup dualar etti.


Programa katılan Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri öğrencileri, ellerinde merhum Erbakan'ın''İslâm bize ve zamana uymaya mecbur değildir. Ama herkes ve her zaman, İslâm'a uymak mecburiyetindedir'',''Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği yahut tankı değil, imanlı ve inançlı gençliğidir'',''İman varsa imkânda vardır'',''Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır'',''Bir çiçekle bahar olmaz. Ama! Her bahar bir çiçekle başlar'' sözlerinin yazılı olduğu dövizler taşıdılar.


Etkinlikte konuşan Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz,''Erbakan hocamız ülkemiz, İslam alemi ve insanlık için büyük hizmetlerde bulunmuş değerli bir devlet adamımızdır. Bugün ülkemizi yöneten kadroların yetişmesinde büyük emekleri olmuştur. Üsküdar Belediyemiz bünyesinde bulunan Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezlerimizde eğitim gören ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerimizle birlikte kabri başında Erbakan hocamız için Kur'an-ı Kerim okuyup dualar ettik. Hocamızı ve düşüncelerini gelecek nesillere aktarma anlamında vefatının 4. Sene-i devriyesinde öğrencilerimizle birlikte kabri başında dualarla, rahmet, minnet, şükran ve özlemle anmış olduk. Allah tekraren gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun'' dedi.


Etkinlik edilen duaların ardından programa katılanlara gül suyu, helva ve lokum ikram edilmesiyle tamamlandı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir