Üsküdar'da trafiği kilitleyen ''Hor Hor'' minibüs durağı taşınıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Üsküdar Belediyesi Selman-i Pak Caddesi üzerinde bulunan 'Hor Hor' minibüs-dolmuş durağı için son kararı verdi.

Üsküdar'da trafiği kilitleyen ''Hor Hor'' minibüs durağı taşınıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle Selman-i Pak Caddesi üzerinde trafiği olumsuz yönde etkileyen minibüs-dolmuş durağının aynı cadde üzerinde 50 metre yukarıya taşınmasına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Üsküdar Belediyesi Selman-i Pak Caddesi üzerinde bulunan 'Hor Hor' minibüs-dolmuş durağı için son kararı verdi.

Üsküdar Belediyesi'nden yapılan açıklamada;

''Kamuoyu yararı düşünülerek alınan bu karar sonrası; 03.03.1989 tarih ve 484 sayılı Encümen Kararı ile kamu yararına sicilinden terkini yapılmış, 24.03.1989/1522 yevmiye sayılı Tapu Sicil Müdürlüğü yazısıyla tescili olunan, 10.11.1988 tarih ve TK98/11-17 sayılı UKOME kararıyla Toplu Taşıma Durak alanı olarak düzenlenmiş; Ayrıca, Emlak İstimlak Müdürlüğümüzün 10.02.2015 tarihli yazısıyla 2600 m2'lik Üsküdar Üniversitesi'nin işgalli olarak kullanımında bulunan alanın ecrimisili sonlandırılmıştır.

Üsküdar'da trafiği kilitleyen ''Hor Hor'' minibüs durağı taşınıyor

Bu doğrultuda 'Hor Hor Durağı' olarak bilinen, özellikle iş geliş-gidiş saatlerinde vatandaşı canından bezdiren bir yoğunluk yaşanmasına yol açan minibüs-dolmuş duraklarının yerinin mevcut yerinden 50 metre kadar mesafedeki alana taşınması uygulamaya geçirilmiştir.

Ayrıca düzenleme sırasında her hangi bir ağaç kesimi söz konusu değildir. Başka yerlerdeki park ve yeşil alanlarda değerlendirilmek üzere 40 adet leylandi çit bitkisi usulüne uygun olarak sökülerek yeşil park alanlarına dikilmiştir.

Bu alanın minibüs durağı olarak düzenlemesiyle birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yolcu trafiği yoğunlunun rahatlatılması amaçlanmaktadır.'' ifadelerine yer verildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir