Üsküdar'da Uluslararası Terörizm Konferansı düzenlendi

Küreselden Yerele Türkiye Grubu ve Üsküdar Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlediği ''Küresel Barışa Bir Tehdit Olarak Terörizm'' başlıklı Uluslararası Terörizm Konferansı başladı.

Üsküdar'da Uluslararası Terörizm Konferansı düzenlendi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansta açılış konuşmasını yapan Küreselden Yerele Türkiye Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, terörün son zamanlarda ev hanımları dahil herkesi ilgilendirdiğini belirterek, terörün gündelik hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söyledi. Teröre karşı çözüm cümlesi bulunabileceğine dikkati çeken Külünk, dünyada da bu konuda ikna edilmesi gerekenlerin olduğunu ifade etti.

FRANSA'DAKİ CHARLİE HEBDO SALDIRISI

Külünk, Küreselden Yerele Türkiye Grubu'nun, terörün dünyayı meşgul ettiği bir zamanda düzenlediği bu uluslararası konferansta, insanlık ailesinin son derece önemli bir yarasına parmak basıldığını dile getirdi.

Küreselden Yerele Türkiye Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, terörün son zamanlarda ev hanımları dahil herkesi ilgilendirdiğini belirterek, terörün gündelik hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söyledi.

Son 40 yıldır gerek ülkede gerekse dünyada terörün rutin gündem haline geldiğine dikkati çeken Külünk, şöyle konuştu:

''Terör bir beladır. Türkiye olarak bizlerde bunun yabancısı değiliz. Charlie Hebdo saldırısından sonra da Paristeydim. Türk vatandaşlarıyla yaptığımız toplantıya bir Fransız belediye başkanı geldi. Belediye Başkanının yüz hatlarını görmenizi isterdim, panik, endişe hali içindeydi ve yüzü sapsarıydı. 'Buyrun' dedim. Sonra, 'Neden bu kadar endişelisiniz? Ne var size bu kadar endişeye sevk eden. Şunu ifade edeyim. Bizim tecrübelerimizinden istifade etmeye ihtiyacınız var. Biz size birikimlerimizi paylaşabiliriz. Biz bu süreçleri ağır yaşadık. Uzun süredir ilk kez yaşadığınız için travma geçiriyorsunuz ama biraz rahat olun. Bu da geçer endişe etmeyin' dedim. Bu konuşmadan sonra sakinleştirdiğimde de o başkanın o yüz halini görmenizi isterdim.''

Literatürde terörizmin kontrolsüz yaratılan aşırı şiddet ve katliamlar olarak tanımlandığına işaret eden Metin Külünk, yeryüzündeki terör faaliyetlerini devlet, grup ve bireysel terör olmak üzere 3 grupta ele alınması gerektiğini anlattı. Dünyada tarihte farklı ülkelerde yaşanan terör dalgalarını ve nedenlerine değinen Külünk, artık terörün uluslararası politikaların silahla icra edilmesi olduğunu vurguladı.

Külünk sözlerini şöyle tamamladı:

''Batı'nın İslam dünyasındaki terör dalgasından ya da İslam ve terör kelimelerini birarada kullanımından hem siyasi çıkar elde etmekte hem de koca bir toplumu topyekün mahkum ederek sindirmekte ve köşeye sıkıştırmak istemektedir. Teslim almak istemektedir. Fransa'nın Cezayir, Afrika'da Fransa ve İngiltere'nin devlet terörünü ve örneklerini görmeden Fransa saldırısını anlamaya çalışırsanız yanılırsınız. Tıpkı Fransa'da bir derginin ortaya çıkardığı ama adına fikir özgürlüğü denen, silahsız terörü görmezseniz, o terörün fitilini ateşlediği Charlie Hebdo saldırısını anlayamazsınız.''

Açılışın ardından oturumların başladığı konferansta, 1. oturumda ''Kaotik Bir Olgu Olarak Terör'', ''Türkiye ve Dünyada Terör'', ''İslamofobi ve Hayali Doğu Miti'', ''Terörizmle Mücadele Stratejileri'' başlıklı konular ele alındı.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir