Asım'ın nesli Akif'i kabri başında andı

Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İstiklâl Şâiri Mehmet Âkif Ersoy'u vefat yıl dönümü münasebetiyle Edirnekapı'daki kabri başında andı.

Asım'ın nesli Akif'i kabri başında andı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü, Mustafa Akgül'ün de katıldığı programda, meslek dersleri öğretmenlerinden Ramazan Demirkan, Adnan Elgün ve 12-C sınıfı öğrencileri hazır bulundu.

Ramazan Demirkan ile 12-C sınıfı Hâfız öğrencilerinden Mustafa Necmeddin Gözel ve Aziz Çetin'in okuduğu Yâsin-i şerif ve kısa sûrelerin ardından, okul müdürü Mustafa Akgül, Âkif'in hayatından önemli kesitleri aktardı.

Âkif'in dindar ve âlim kişiliğinden, milli mücadeledeki büyük rolünden, O'nun cefâkârlığını, fedâkârlığını ve bizler için önemini belirten önemli bir konuşma yaptı.

Yapılan duanın ardından, Âkif'in: ''O artık benim değil milletimindir'' diyerek, Safahat'a almadığı İstiklâl Marşı okundu, programda birçok okulun öğrenci ve öğretmenleri de hazır bulundu. Programın mânevi etkisinde kalan öğrenciler hep bir ağızdan ''Âkif'lerin Yolunu Sürdüreceğiz !'' diye slogan atarak dağıldılar.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir