Geri dönüşümün gizli kahramanları ''Çekçekçilere'' Üsküdar Belediyesi'nden destek

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöpten ekmeklerini çıkartan ''Çekçekçileri'' daha sağlıklı şartlarda çalışıp ekonomiye katkılarını artırmak için çalışma başlattı.

Geri dönüşümün gizli kahramanları ''Çekçekçilere'' Üsküdar Belediyesi'nden destek
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Belediye yetkilileri, ilçe sınırları içerisindeki yaklaşık 200 çekçekçiyle irtibata geçerek onları disipline edip, daha sağlık çalışma koşulları sağlamak ve daha derli toplu çalışmalarına olanak hazırlamak için bir proje geliştirdi.

Bu bağlamda görüş alış-verişinde bulunmak ve var olan sıkıntıları aşmak için toplantı düzenlendi. Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi'ndeki görüşmeye yaklaşık 45 atık madde toplayıcısı katıldı. Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun ve Yardımcısı Harun Kopuz'un hazır bulunduğu görüşmeye, toplanacak atık maddeleri değerlendirecek özel firma yetkilisi de katıldı. Toplantı öncesi görüşmeye gelenlere kuru pasta, meyve suyu ve çay ikramında bulunuldu.

Temizlik İşleri Müdür Salih Uzun, toplantıya katılan çekçekçiler ve katılamayanların temsilcileriyle yaklaşık 1 saat süren görüşmeden sonra uzlaşmaya vardıklarını belirtip ''2015'in Ocak ayında birlikte çalışmalarımıza başlayacağız'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Geri dönüşümün gizli kahramanları ''Çekçekçilere'' Üsküdar Belediyesi'nden destek

Her atığın çöp olmadığını belirten Salih Uzun, ''Sokakta çekçekçi diye tabir ettiğimiz aslında çevrenin gizli kahramanları var. Bunlar bizim çöpe attığımız değerlendirilebilir malzemeleri, çöpten toparlayıp hem kendi ekmeğini çıkarıyorlar hem de ekonomiye ciddi katkıları bulunuyor. Tabi ekonomiye katkıda bulurken bizim çöpe attığımız kıymetli malzemeleri kurtarıp milli ekonomiye katkı sağlıyorlar'' diye konuştu.

Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun, ilçe sınırları içerisinde ayda 100 bin ton atık toplayarak ekonomiye 100 bin TL civarı katkı sağlayan çekçekçilerin, kendi sağlıklarıyla ilgili sıkıntılar yaşadıklarına vurgu yapıp, ''Aslında kendi sağlıklarıyla ilgili sıkıntılar yaşamaktalar. Onların sağlıklarını korumak, disipline etmek, daha derli toplu bir hale getirmek içi onlarla görüş alışverişinde bulunmak üzere arkadaşlarımızla toplantı yapıyoruz. Bu toplantının sonunda Üsküdar'dan çıkan tüm geri dönüşüm malzemelerini tek elde, Üsküdar Belediyesi eliyle toplamak, bu işi yapan arkadaşlarımızı  daha sağlıklı şartlarda çalışmalarını sağlamak istiyoruz'' dedi. Temizlik İşleri Müdür Salih Uzun, belediyenin çekçekçilerin arabalarını giydirip daha temiz hale getireceğini, yelek ve şapka vereceklerini belirtip, ''Eldivenlerini, maskelerini ve çekçeklerini daha düzenli hale getirerek herkesin kazanmasını istiyoruz. Çevreye, milli ekonomiye, ev ekonomilerine katkı olurken sağlıkları heba olmasın'' diye konuştu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir