Üsküdar Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açıyor

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'da ikamet eden vatandaşlara yönelik olarak başlattığı sosyal yardım projelerine son sürat devam ediyor. Ekonomik durumuna bakılmadan ihtiyaç sahiplerine evinde hizmet götürülerek insanların dar gününde sıkıntılarının giderilmesine yardımcı olunuyor.

Üsküdar Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kucak açıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje daha çok engelli vatandaşları kapsamakla birlikte birimler tarafından yelpazesi geliştirilerek kimi kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarımızın da hizmetlerden faydalandırılması amaçlanıyor.

Üsküdar Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi'ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ekipler, Evde Sağlık Hizmetleri, Yaşlı Koordinasyon Merkezi, Engelli Koordinasyon, Özel Eğitim Merkezi, Fizyoterapi-Masaj, Psikolojik Danışmanlık Merkezi olmak üzere Üsküdar'da ikamet eden vatandaşlara 6 farklı branşta evde sağlık hizmeti götürüyorlar.

YAŞLI VATANDAŞLARIMIZ UNUTULMADI

Üsküdar'da yaşayan yaşlı vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilgili birimdeki ekipler hemen harekete geçerek talepleri yerinde tespite başlıyor.

Yapılan tespitler sonrası kriterlere uygun talepte bulunan yaşlıların talep ettiği, ev temizliği, araç ve berber ihtiyacı karşılanıyor. Haftada bir gün evi temizlenen yaşlı vatandaşlar ayrıca evinde ampul değiştirme, batarya değiştirme gibi kendilerinin yapamayacakları ev işleri belediyenin görevlendirdiği ekip tarafından yapılıyor.

ENGELLİLERE KOORDİNASYON MERKEZİ

Üsküdar Belediyesi engelli vatandaşlarını da unutmadı. Engelli Koordinasyon Merkezi ile Üsküdarlı engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacakları her şey bu merkezde sağlanıyor. Engelli ailelerin gelir durumları belirlenip ihtiyaçlara göre yardımlar farklılık kazanıyor. Kimisine bez ve ıslak mendil, berber, evde sağlık, tekerlekli sandalye gibi hizmetler verilirken bazısına da psikolojik danışmanlık, fizyoterapi, masaj hizmetleri sunuluyor.

ÜSKÜDARLILAR'A ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Psikolojik Danışmanlık Merkezinde ise Üsküdar'da ikamet eden vatandaşların ücretsiz olarak istifade edebildiği engelli, engelsiz ayırımı yapılmadan psikolojik destek hizmeti de sağlanıyor. Haftalık periyotlarla seanslar düzenlenirken sonuç odaklı hizmette devamlılık ilke olarak ele alınıyor.

Merkez'de bireysel terapiler dışında, Üsküdar Belediyesi'ne başvuruda bulunmuş yeni evli her çifte evlilik öncesi eğitim veriliyor.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir