Kitap Kafe öğrencileri ilk namazlarını Beylerbeyi'nde kıldı

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri'nde yetişen 300 çocuk ilk namazlarını Beylerbeyi Hamid-i Evvel camisinde kıldı.

Kitap Kafe öğrencileri ilk namazlarını Beylerbeyi'nde kıldı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Projesi 2005 yılında başlatılan yerel yönetimler tarafından, bilgisayar sınıfı ve kütüphaneden oluşan bir yapı ile hayata geçen ve zamanla bu yapıya etüt sınıfları ve sosyal amaçlı diğer birimler eklenerek özgün bir hale getirilen bilgi evleri çoğalarak meyvelerini vermeye başladı.

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri'nin 13 şubesinde göz bebeğimiz ve geleceğimizin teminatı olan ilkokul ve ortaokul öğrencileri ücretsiz eğitim desteği alıyor. Bu yıl 12 bin farklı öğrencinin kayıt olarak eğitim aldığı bilgi evlerinde kültür, sosyal ve sportif çalışmalarda yapılıyor. Ayrıca çocukların ahlaki ve kültürel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak amacıyla, milli ve manevi değerleri özümsemiş erdemli nesiller yetiştirmeyi hedefleyen bilgi evleri ayrıca kurs ve atölye çalışmaları da yaptırıyor.

Ayrıca Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri'nde 4, 5, 6. sınıflara yönelik düzenlenen Kitap Kafe Kulübü'nde öğrenciler her ay bir kitap okuyarak okuma kültürlerini artırıyor.

Yaklaşık 500 öğrencinin faydalandığı etkinlikte Kasım ayı boyunca Ömer Seyfettin'in en önemli eserlerinden biri olan ''İlk Namaz'' kitabının okuyan minik öğrenciler ilk namazlarını kılmak üzere Beylerbeyi Hamid-i Evvel Camii'ne götürüldü. 300 öğrenciyle gerçekleştirilen programda camiyi gezdikten ve caminin tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra öğrenciler cemaatle ikindi namazlarını kıldılar.

Programın sonunda Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi ve Üsküdar Belediyesi Aş Evi Dernek Başkanı İlyas Karayel ile CHP Üsküdar Belediye Meclis üyesi Nejdet Ay ve Beylerbeyi Hamid-i Evvel Camii İmamı Ramazan Kutlu öğrencilere hediye olarak seccade, takke, tesbih, başörtüsü ve kitap setlerini vererek bu güzel günü unutulmaz kıldılar. Bu güzel ve anlamlı etkinliğe Beylerbeyi esnaflarından Taner Acar Kaya'da eşlik etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri'nde yetişen 300 çocuk ilk namazlarını Beylerbeyi Hamid-i Evvel camisinde kıldı.

NAMAZSIZ MÜSLÜMANLIK OLMAZ

Öğrenciler de bu güzel hediyelere karşılık Başkan Hilmi Türkmen'e 1984 yılında başarı ile tamamladığı Hafızlık eğitimi sonucunda kazandığı Hafızlık belgesini çerçeveleterek kendisine hediye ettiler. Öğrencilerden bu denli anlamlı hediyeyi alan Başkan Türkmen çok duygulandığını belirterek ''Cami namaz ibadet bizim asla vazgeçemeyeceğimiz vazifemizdir. Bu namazlarınızı bırakmadan devam etmelisiniz. Namazsız müslümanlık olmaz dinin direği namazdır bilgi ve gençlik merkezinde bugüne kadar yaptığımız faaliyetlerin en anlamlısı budur.'' dedi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir