Üsküdar Müftülüğü'nde ''Yetimler'' konusu ele alındı

Üsküdar Müftülüğü'nün personeli ile periyodik olarak yapılan aylık mutad toplantılar çerçevesinde, 2014 yılı Kasım ayı toplantısı 19 Kasım 2014 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Üsküdar Müftülüğü'nde ''Yetimler'' konusu ele alındı
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Öğleden önce Cami Görevlilerinin katılımıyla Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi'nde, öğleden sonra da Kur'an Kursu Öğreticilerinin katılımıyla Üsküdar Müftülüğü Konferans Salonunda yapılan iki oturumlu toplantıya Müftü Mehmet Vefa Özdemir başkanlık etti.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp gündemde yer alan konuların müzakeresi ile devam eden toplantılarda;

- Yetimlere Yönelik Yapılacak Faaliyetler
- Sarıkamış Şehitleri İçin Düzenlenen Hatim Kampanyası
- ''Darülaceze'ye Gönül Elçileri Aranıyor'' Konulu Yazı
- Kur'an-ı Kerim Kitabeti Hat Müsabakası
- Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun Faaliyetleri
- ''Aile ve Şahsiyet Eğitimi'' Konulu Konferans
- 2015 Diyanet takvimleri

ve gündemde bulunan diğer konular görüşüldü.

Toplantılarda ayrıca İHH İnsani Yardım Vakfı'nın geçen yıl başlatmış olduğu ''Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var'' Projesi, Milli eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde de hayata geçirilmesiyle ilgili proje tanıtımı İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Temsilciliği tarafından yapıldı.

Sunumun ardından Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir de ''Diyanet İşleri Başkanlığı ve bu alanda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları son yıllarda önemli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirip program haline dönüştürüyorlar. Bu projelerden biri olan 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesini destekliyoruz. Çünkü yetim çocuklara sahip çıkmak bizim hem dini hem insani görevlerimizden biridir.'' dedi.

Öğleden sonra Kur'an Kursu Öğreticilerinin katılımıyla Üsküdar Müftülüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıya Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER de katıldı. Kaymakam GÜLER toplantı gündemi hakkında Müftü Mehmet Vefa Özdemir'den bilgi aldıktan sonra Kur'an Kursu Öğreticilerine hitap etti. Özellikle sosyal faaliyetlere değinen Kaymakam GÜLER, Yetim Çocuklar ve Uyuşturucuya mübtela olmuş gençler başta olmak üzere ilgiye muhtaç kesimler için daha çok çaba sarfedilmesi gerektiğini ve toplumun dini önderleri olarak üzerlerine düşen görevleri yapmalarının çok önemli olduğunu ifade etti.

Toplantılar, dilek ve temennilerle birlikte Üsküdar Müftülüğüne naklen gelen yeni görevlilerin tanıtımı ile son buldu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Yaşam

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir