Üsküdar Belediye bütçesi yeniden oylanarak kabul edildi

Üsküdar Belediyesi'nin Kasım ayı olağanüstü toplantısı Meclis Başkanı Esat Kalay Başkanlığı'nda yapıldı. Toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mevzuata aykırı bulduğu Üsküdar Belediyesi'nin 2015 mali yılı bütçesi yeniden ele alınarak 18 ret oyuna karşı 25 evet oyuyla kabul edildi.

Üsküdar Belediye bütçesi yeniden oylanarak kabul edildi
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Olağanüstü gündemle toplanan Belediye Meclisi'nde Emlak İstimlak Müdürlüğü'nün teklif ettiği bir tasarı ile Üsküdar Belediyesi'nin Ekim ayında kabul ettiği fakat usül hatası nedeniyle tekrar gündeme gelen 2015 mali yılı bütçe tasarısı görüşüldü.

Ekim ayında yapılan toplantıda bütçe görüşmelerinin ad okunmak suretiyle oylaması gerekirken, bunun yapılmamış olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dönen 2015 bütçesi tekrar oylandı. Oylama sırasında söz hakkı isteyen CHP'li Meclis üyelerinden kendilerine konuşma hakkı tanınmaması üzerine bir kez daha usül yönünden hata yapıldığı itirazı geldi.

Üsküdar Belediyesi'nin Kasım ayı olağanüstü toplantısı Meclis Başkanı Esat Kalay Başkanlığı'nda yapıldı.

Meclis Başkanı Kalay, bunun olağanüstü bir toplantı olduğu için kimseye söz hakkı veremeyeceğini söylemesi üzerine CHP'li üyelerden itirazlar yükseldi.

Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği'ne göre bütçe görüşmelerinde oylama ad okuma ve açık oylama uygulamasıyla yapıldı.

Ekim ayında yapılan toplantıda bütçe görüşmelerinin ad okunmak suretiyle oylaması gerekirken, bunun yapılmamış olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dönen 2015 bütçesi tekrar oylandı.

Toplantıda, Üsküdar Belediyesi'nin 2015 malı yılı bütçesi, AK Partili Meclis üyelerinin 25 kabul oyuyla 355 milyon TL olarak kabul edildi. CHP'li 18 Meclis üyesi ise tasarıya ret oyu verdi.

Meclis Başkanı Kalay, toplantıda oylanan tasarıların kabul edildiğini duyurdu.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir