Üsküdar Çavuşderesi ve Bülbülderesi ıslah çalışmaları başlıyor

130 gün sürecek çalışmalar nedeniyle Üsküdar Meydanı, 22 Ekim 2014 Çarşamba gününden itibaren kısmen trafiğe kapatılacak.

Üsküdar Çavuşderesi ve Bülbülderesi ıslah çalışmaları başlıyor
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

İstanbul'da geçen haziran ve temmuz aylarındaki sağanak yağışlar yüzünden Üsküdar Meydanı sular altında kaldı. Deniz ile karanın adeta birleştiği, vatandaşların zor anlar yaşadığı görüntüler ve fotoğraflar günlerce konuşulmuştu. Üsküdar Belediyesi ''küçük bir tsunami'' yaşandığı için bu görüntülerin ortaya çıktığını açıklamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise bu görüntüler üzerine ıslah çalışmalarının önümüzdeki hafta içinde başlatılacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar'daki Çavuşderesi ve Bülbülderesi'nin ıslah çalışmalarını başlatıyor. Çalışmayla aşırı yağışlarda ortaya çıkan olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Dere ıslah çalışmaları öncelikle Çavuşderesi'nde yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamada şunlara yer verildi. Çavuşderesi'nde yetersiz kalan denize deşarj yağmur su kanalları yeni çalışmayla kapasiteleri 10 kat artırılacak. Islah çalışması kapsamında dereye paralel olarak; 140 metre uzunluğunda, 120 cm çapında atıksu kolektörü ve çalışmaların yapılması için altyapı deplaseleri de yapılacak. Üsküdar Meydanı'nı su baskınlarından koruyacak olan Çavuşderesi ıslah çalışmaları 3 Etap halinde yapılacak, etaplar halinde toplamda 130 gün sürecek.

1. Etap (50 gün sürecek)

Üsküdar Meydanı 22 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 22.00'dan itibaren kısmen trafiğe kapatılacak, araç ve yaya ulaşımı, alternatif yol ve yaya koridorlarından sağlanacak.

1. Etap süresince; Marmaray İstasyonu önünde ikişer şeritli sahil yolu, şantiye alanı nedeniyle daralacağından, 1 gidiş, 1 geliş olarak çalışacak. Harem istikametinden gelip Beykoz istikametine gidecek olan araçlar Marmaray İstasyonu, Mihrimah Sultan Camii ve Üsküdar Sahil Yolu arasında oluşturulacak olan dönel adayı kullanarak yeniden sahil yoluna bağlanacak. Ahmediye Meydanından gelip Harem istikametine gidecek olan araçlar ile Selmani Pak Caddesi'nden gelip Ahmediye Meydanı yönüne dönecek olan araçlar aynı dönel adayı kullanarak gitmek istedikleri istikametlere gidebilecek.

2. Etap (40 gün sürecek)

Çalışmalar Marmaray İstasyonu ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak. Üsküdar Meydanındaki trafik akışı için III. Ahmet Çeşmesi çevresinde oluşturulacak dönel ada kullanılacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri şantiye alanı ile Hakimiyeti Milliye Caddesi arasında yapılacak koridordan sağlanacak.

3. Etapta (40 gün sürecek)

Şantiye alanı Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerinde Selman-i Pak Caddesi'nin giriş kısmına denk geldiği için, 1. Etap süresince kullanılan dönel adadan trafik akışları sağlanacak. Hakimiyeti Milliye Caddesi üzerindeki yaya geçişleri ise Ahmediye Meydanı istikametine ötelenerek yapılacak.

Çalışmaların İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılacağı belirtildi.


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini
Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir