Üsküdar Belediyesi 'Kamuoyuna saygıyla duyurulur!'

Üsküdar Belediyesi'nin Çavuşdere'de yapımı devam eden yeni hizmet binası inşaatının istinat duvarında önceki gün meydana gelen çökme ile ilgili olarak belediyeden resmi açıklama yapıldı.

Üsküdar Belediyesi 'Kamuoyuna saygıyla duyurulur!'
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google News'de Takip Et

Üsküdar Belediyesi'nden yeni hizmet binasının istinat duvarının çökmesiyle ilgili olarak resmi açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle;

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!

Belediyemizin, Üsküdar Çavuşdere'de yapımı devam eden hizmet binası inşaatının istinat perdesinde, önceki tarihlerde aşırı yağan yağmurlar nedeniyle toprak boşalması olmuştur. Önceden tespit edilen hareketlenme neticesinde inşaatın üst tarafındaki Zenciler Sokak'ta yer alan 2 gecekondu boşaltılmıştır. Öncesinden tedbirler alındığı için toprak kaymasıyla birlikte yıkılan gecekondularda ölen ya da yaralanan olmamıştır. Toprak kaymasından sonra olay yerine polis, ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilerek gerekli önlemler alınmıştır. Ayrıca, çökmenin olduğu inşaat alanının civarındaki binalar da tedbiren boşaltılmıştır.

Toprak boşalması olayından hemen kısa süre sonra bölgeye gelen Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, yapılan çalışmaları yerinde inceleyip ekipleri yönlendirdi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HİLMİ TÜRKMEN'İN AÇIKLAMASI

Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, toprak boşalmasıyla ilgili şu açıklamada bulundu; ''Çavuşdere dediğimiz bu bölgede yeni hizmet binası inşaatı devam ediyor. Son günlerde istinat duvarında bir hareketlenme tespit ettik. Biz bunla ilgili önlemlerimizi acilen almıştık zaten. Bu gece istinat duvarında saat 04.30 sırasında patlama oldu. Kısmi bir çökme ve ardından toprak kayması meydana geldi. Hamdolsun ki herhangi bir can ve mal kaybı yok.

''KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ''

İnşaatın arka tarafındaki gecekondular zarar gördü. Onları da zaten tahliye etmiştik. Hemen derhal gerekli önlemleri de aldık. İnşaatımızın ana binasında herhangi bir sıkıntı yok. İnşaat devam edecek. Gerekli tedbirleri aldık. Yanı başındaki birkaç binayı da boşalttık. Kimseyi de mağdur etmeyeceğiz. Gerek kısa gerek uzun vadede komşularımızın zararı varsa telafi edeceğiz. Biz zaten olay başlamadan önce alandaydık. Bu gece de buradaydık. Arkadaşlarımız, tüm ekibimiz ,emniyet mensuplarımız ve itfaiyeden de arkadaşlar geldi. Tabi, ufak tefek bir sıkıntı olsa da şükürler olsun ki hiçbir can kaybı olmadı. Yaralı olan hiçbir vatandaşımız yoktur. Bu güzel dönüşüm projemiz, Çavuşdere hizmet binamızı inşallah hızlı bir şekilde tamamlayıp hizmete sokacağız.

''TEKNİK ANLAMDA PROBLEM YOK''

Burada birkaç gündür ufak tefek hareketlenme oluyordu, gerekli önlemleri aldık. Arkadaki gecekondularda oturan vatandaşlarımızı tahliye etmiş olduk. Hazırlıklıydık ve gerekli önlemleri almıştık. Ancak patlayacağını doğrusu beklemiyorduk. Çökmenin ciddi bir sebebi de yok. Ani bir hareketlenme. Son zamanlarda iklim değişikliği dolaysıyla ciddi yağmur aldı Üsküdar'ımız. Zannederim bu yağmur sularının oluşturduğu toprak altındaki boşalmadan kaynaklanıyor. Yoksa teknik anlamda inşaatımızın projesinden kaynaklanan problem yok. Vatandaşlardan bu yönde şikayet olmadı. Biz tespit ettik. Zaten çok yakın binalar yok. Birkaç tane gece kondu vardı onları da boşaltık. Diğer binaları da tedbiren boşaltmış olduk.''


Üsküdar 34


Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5Puan Ver 5

Güncel Olaylar

En Çok Okunan Haberler

+4
°
C
+
-1°
Uskudar
Pazartesi, 14
Salı
+ +
Çarşamba
+ +
Perşembe
+ +
Cuma
+ +
Cumartesi
+
Pazar
+ +
7 Günlük Hava Tahmini

EN ÇOK OKUNANLAR

Üsküdar Nöbetçi Eczaneler Günlük Burç Yorumları
Üsküdar Haritası

GAZETELER

Hürriyet Dünya
Milat Sözcü
Yeni Şafak Türkiye
Takip Et :
Üsküdar 34 Feedburner
www.uskudar34.com © 2007-2022 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek ve Bilgi : [email protected]
Bu sayfa 0.03 saniyede yüklendi.

www.uskudar34.com web sitesinde yer alan tüm sayısal ve sözel içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri veya alıntı(kaynak gösterilerek) olup; ilgili konu hakkında uskudar34.com'un genel görüşünü yansıtmaz.

Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı uskudar34.com sorumlu tutulamaz.

sanalbasin.com üyesidir